Ці хворі навіть після вакцинації можуть наражатися на високий ризик розвитку важкої форми COVID-19: лікар

Ці хворі навіть після вакцинації можуть наражатися на високий ризик розвитку важкої форми COVID-19: лікар

Вчені провели дослідження під назвою «Висока частота супутніх захворювань у повністю вакцинованих пацієнтів, які надійшли до ОМК через важку форму COVID-19: проспективне багатоцентрове обсерваційне дослідження».

Кампанія вакцинації проти COVID-19 в Іспанії розпочалася 27 грудня 2020 р. Понад 36 млн людей було вакциновані. Більшість населення, а саме 25,3 млн (69,1%), отримала BNT 162b2 (Pfizer/BioNTech). Що стосується інших вакцин та цифр: 4,8 млн (13,2%) людей отримали AZD1222 (Oxford/Astrazenca), 4,5 млн (12,3%) мРНК-1273 (Moderna), та 2,0 млн (5,4%) JNJ-78436735 (Janssen).

Вчені повідомляють, що вакцинація змінила вплив SARS-CoV-2 на систему охорони здоров’я. З початку кампанії в Іспанії у відділення інтенсивної терапії більшою мірою потрапляли люди без вакцинації чи неповністю вакциновані. Але серед госпіталізованих було повністю вакциновані. Вчені вирішили зосередитися саме на них та з’ясувати, як протікає захворювання у вакцинованих госпіталізованих пацієнтів.

До дослідження були включені дані про повністю вакцинованих пацієнтів, які надійшли до семи іспанських відділень інтенсивної терапії з тяжкою формою COVID-19 у період з 25 січня по 14 вересня 2021 р.

Усі госпіталізовані вакциновані пацієнти, крім двох, мали принаймні одну супутню патологію, з них 69,1% мали три або більше патології. Найчастішою супутньою патологією була артеріальна гіпертензія 61 (75,3%) пацієнта, у 28 (34,6%) пацієнтів був імунодефіцитний статус, 37% пацієнтів з ожирінням.

Пацієнтам була потрібна госпіталізація у відділення інтенсивної терапії (ВІТ) в середньому через 82 дні після вакцинації. Серед повністю вакцинованих пацієнтів 50 (61,7%) було виписано з лікарні, 27 (33,3%) померло у відділенні інтенсивної терапії, 1 (1,2%) виписано з відділення інтенсивної терапії, але залишається у лікарні та 3 (3,7%) все ще потребують прийому в ВІТ на момент написання авторами даного дослідження.

— Пацієнти з певними супутніми захворюваннями та повним режимом вакцинації можуть наражатися на ризик розвитку важкої форми COVID-19. Однак ми не спостерігали відмінностей у смертності між вакцинованими та невакцинованими пацієнтами, попри вищу частоту супутніх захворювань у повністю вакцинованих пацієнтів, — наголосили вчені.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама