Ці продукти допомагають боротися з деменцією: лікарі

стейк з лосося

Доктор Ніколаос Скармеас з Афінського національного університету імені Каподистрії (Греція) провів тривале розслідування. Протягом трьох із половиною років він спостерігав за 1059 респондентами, середній вік яких становив 73 роки. За час експерименту 6% учасників захворіли на деменцію.

Ніколаос Скармеас, відомий своїми роботами у сфері старіння, цього разу встановив таке. Ті літні люди, в раціоні яких мало фруктів та овочів, зате багато простих вуглеводів, напівфабрикатів, смаженої їжі та газованих напоїв, ризикують утричі більше захворіти на деменцію, ніж їхні однолітки, які віддають перевагу здоровій їжі.

Лікар розділив результати досліджень на три підгрупи залежно від того, наскільки протизапальною була дієта учасників. І оцінив їх за шкалою від мінімальної оцінки – 8,87 та до максимальної + 7,98. З’ясувалося, що ті, хто споживав на тиждень у середньому фруктів — 20 порцій, овочів — 19 порцій, бобових — 4 порції, кави та чаю — 11 порцій, почувалися краще у порівнянні з тими, хто не дотримувався такого харчування.

У респондентів, які споживали на тиждень фруктів менш як 9 порцій, овочів — 10 порцій, бобових — 2 порції, кави та чаю — 9 порцій, ризик розвитку деменції зростав утричі.

Рибний день

Інший лікар, Сесілія Самієрі з Університету Бордо (Франція), довела, що споживання на тиждень понад двох порцій риби захищає людей молодших 75 років від судинної деменції.

— М’ясо лосося, тунця та сардини пов’язане з меншою кількістю уражень головного мозку та меншою присутністю інших маркерів пошкодження судин у мозку, що перешкоджає недоумству, —наголошує Самієрі.

Результати досліджень опубліковані у журналі «Неврологія» (Neurology).

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама