Ці звички прискорюють старіння мозку

Ці звички прискорюють старіння мозку

Від способу життя залежить здатність мислити.

1. Не кладіть голову під подушку

Така звичка призводить до нестачі кисню мозку, або його гіпоксії. Вона проявляється головними болями, порушеннями мови та координації. Симптоми хронічної гіпоксії менш виражені, та їх наслідки важчі. Серед них — постійна сонливість, проблеми з пам’яттю та концентрацією уваги, психічні розлади.

  • Якщо вам заважають спати сторонні звуки, придбайте вушні затички. Ці прості пристрої допоможуть відпочити вночі та відновити сили.

2. Переїдання

Занадто часті та рясні прийняття  їжі можуть викликати ущільнення вен головного мозку, що сприяє його старінню. Також переїдання призводить до уповільнення розумового процесу та когнітивних функцій. А це вже загрожує розвитком таких захворювань, як Альцгеймер або Паркінсон.

  • Відповідно до досліджень вченим, обмеження калорійності раціону допомагає уповільнити процеси старіння організму, зокрема головного мозку.

3. Нікотин

Куріння не тільки збільшує ризик розвитку раку легені, а й викликає недоумство у людей середнього віку. Тютюн може зменшити товщину кори головного мозку, що призводить до втрати сірих клітин, що погіршує розумові здібності. Найкраще кинути цю згубну звичку.

4. Відсутність розумової роботи

Найкращим тренуванням для мозку є мислення — завдяки йому розум надовго залишиться у формі. Але якщо не давати йому працювати, зростає ризик розвитку недоумства.

  • Щодня стимулюйте мозок: розгадуйте кросворди та ребуси, вивчайте мови, читайте.

5. Солодощі

Мозку для нормального функціонування потрібно багато енергії, яку він черпає з глюкози, тобто простого цукру. Однак це не означає, що треба його їсти ложками. Згідно з дослідженнями, надмірне споживання солодкого викликає різкі «стрибки» рівня глюкози у крові. А це не лише погіршує настрій, а й викликає проблеми з пам’яттю та вмінням швидко приймати рішення.

  • Якщо хочете зберегти свій мозок якомога довше здоровим, обмежте споживання солодощів.
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама