Цукровий діабет ІІ типу у жінок розвивається інакше, ніж у чоловіків: дослідження

Цукровий діабет ІІ типу у жінок розвивається інакше, ніж у чоловіків: дослідження

За останні 40 років хворих на цукровий діабет ІІ типу побільшало в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 1980 році їх налічувалося близько 108 млн, а у 2014 році — збільшилося до 422 млн. Причому найшвидше зростання хвороби спостерігалося у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

Механізм хвороби

Дослідницька група з Університету Конкордія в Монреалі (Канада) проаналізувала майже 200 наукових праць, щоб краще зрозуміти механізм, за допомогою якого жирова тканина — підшкірна та вісцеральна — сприяє виникненню діабету ІІ типу.

— Відомо, що організми жінок та чоловіків схильні накопичувати жир у різних місцях. При цьому дослідження неодноразово підтверджували, що діабет, як і багато інших захворювань, тісно пов’язаний з абдомінальним жиром. Жінки схильні накопичувати цей жир прямо під шкірою (звідси і назва підшкірно-жирової клітковини). У чоловіків черевний жир накопичується переважно навколо органів (це вісцеральний жир), — каже провідний автор дослідження Керрі Делані, пише Medonet.

На рівні клітин

Крім різних областей накопичення, жирова тканина також має різні характеристики залежно від статі. Так, у чоловіків вона росте, бо жирові клітини збільшуються. Тим часом у жінок жирові клітини не стільки ростуть, скільки розмножуються.

Ґрунтуючись на гіпотезі про те, що ризик діабету обумовлений розширенням вісцерального жиру у чоловіків та підшкірного жиру у жінок, дослідники розглянули сотні статей, щоб визначити, що відбувається в їхньому організмі на клітинному рівні.

Вони спостерігали загальні відмінності у рівнях гормонів, імунних клітинах та клітинної сигналізації між жінками та чоловіками. Ці відмінності, мабуть, підтверджують різне походження діабету між статями.

Автори сподіваються, що знання цих відмінностей допоможе краще спланувати підхід до лікування цього захворювання в обох статей.

Дослідження було опубліковано в журналі «Відгуки про ожиріння» (Obesity Reviews).

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама