Цукровий діабет викликає порушення слуху: експерт

Цукровий діабет викликає порушення слуху: експерт

Згідно з дослідженнями японських вчених, надрукованих у Журналі клінічної ендокринології та метаболізму, хворі на діабет вдвічі частіше за інших страждають порушенням слуху.

Що відбувається?

В експерименті взяли участь понад 20 тисяч пацієнтів. І майже у третини з них (7400 осіб) незалежно від віку було діагностовано втрату слуху. Такі результати здивували багатьох, адже найчастіше серед ускладнень діабету називають хвороби серця, проблеми із зором, розвиток діабетичної стопи. Набагато рідше — погіршення слуху, хоча воно нерідко трапляється у таких пацієнтів.

— Високий рівень глюкози у крові може пошкодити дрібні кровоносні судини у равлику вуха та слухові нерви, що знижує здатність сприймати звуки, — пояснює президент Асоціації діабетичної освіти Польщі Беата Степанов.

Такі зміни кровоносних судин внутрішнього вуха не тільки викликають у ньому шум і скрип, але також згодом можуть стати причиною складності у розумінні інших. Наприклад, коли людина невірно тлумачить слова співрозмовника або за підвищення його голосу відчуває дискомфорт.

Що робити?

Фахівці радять тім, хто що страждає на діабет, перевіряти слух якомога раніше, щоб запобігти наслідкам хвороби.

— Але багато пацієнтів вважають за краще приховувати від свого оточення і свій діагноз, і його наслідки. Слід пам’ятати, що і перше, і друге — не вирок. Хвороба потребує лікування, а при погіршенні слуху необхідно скористатися спеціальним слуховим апаратом, — підкреслює Беата Степанов.

До речі, ускладнень можна уникнути, якщо лікувати «цукровий» недуг належним чином. А це означає не тільки вчасно приймати призначені препарати, але також дотримуватися правильного харчування та режиму.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама