Ця операція підвищує у жінок ризик розвитку деменції на 18%

Ця операція підвищує у жінок ризик розвитку деменції на 18%

Згідно з дослідженнями, у жінок після 65 років ризик розвитку деменції на 55% вищий, ніж у чоловіків. Лікарі вважають, що причиною цього є зменшення рівня гормону естрогену в крові після менопаузи. Особливо небезпечною може стати двостороння оваріектомія для жінок з високою схильністю до раку яєчників або молочної залози. Адже її проведення сприяє падінню рівня естрогену та настанню ранньої менопаузи.

Група вчених із Копенгагенського університету (Данія) спільно з колегами з Австралії та Південної Кореї провели дослідження за участю 25 000 данських медсестер. На підставі отриманих результатів вони дійшли висновку, що двостороння оваріектомія провокує ризик розвитку недоумства на 18% частіше, ніж одностороння. Проте невідомо, чи впливало це супутнє видалення матки, чи використання замісної гормональної терапії.

— Ці дані говорять про потенційні довгострокові побічні ефекти оваріектомії, виконаної до настання менопаузи. Таку операцію слід проводити тільки тим жінкам, які мають високу генетичну схильність до розвитку раку, — вважає медичний директор Північноамериканського товариства менопаузи, доктор Стефані Фобіон, передає Radio ZET.

За словами експерта, така профілактика раку яєчників може підвищити ризик виникнення серцевих захворювань, спричинити остеопороз, депресію та інші проблеми зі здоров’ям.

Нагадаємо, що оваріектомія дозволяє знизити ризик смертності від раку яєчників на 77% у жінок, які є носіями мутації генів BRCA. Так, близько 70% американок з такою схильністю вирішуються на цю профілактичну міру. Також оваріектомія знижує ризик раку молочної залози на 48% у носіїв мутації BRCA1.

Дослідження було опубліковано в журналі Menopause.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама