Цю вправу для схуднення можна виконувати, не встаючи з-за столу

Цю вправу для схуднення можна виконувати, не встаючи з-за столу

Згідно з дослідженнями, незалежно від рівня фізичної активності людини, довге сидіння збільшує ризик розвитку серцевих захворювань, деменції та метаболічних захворювань. Вчені Х’юстонського університету (США) виявили, що камбалоподібний литковий м’яз може прискорювати метаболізм протягом багатьох годин. Робота цього м’яза врівноважує рівень глюкози в крові та знижує потребу в інсуліні.

Як покращити метаболізм

Щоб отримати максимальну віддачу від камбалоподібного м’яза, дослідники з Х’юстона розробили спеціальну вправу.

Як виконувати вправу

  • Сидячи, поставте ноги на підлогу та розслабте м’язи.
  • Підніміть п’яту так, щоб передня частина стопи залишилася нерухомою. Коли п’ять досягає вершини діапазону руху, стопа пасивно відпускається і падає. Мета полягає в тому, щоб одночасно укоротити литковий м’яз, у той час як камбалоподібний м’яз активується природним чином.
  • Щоб максимізувати ефект, можна додатково збільшити ноги. Для цього можна покласти на коліна вагу для вправ або товсту книгу. Це змусить м’язи докладати більше зусиль.

— За правильної активації камбалоподібний м’яз може підняти місцевий окисний метаболізм до високого рівня протягом кількох годин, а не лише хвилин, — сказав керівник дослідження Марк Гамільтон, пише Poradnik Zdrowie.

Маленький м’яз дає великий ефект

Камбалоподібний м’яз становить лише 1% від маси тіла. При цьому він здатний збільшити швидкість метаболізму та подвоїти, а іноді навіть потроїти окислення вуглеводів у всьому організмі. У той час як робота інших м’язів керується глікогеном, камбалоподібний м’яз отримує енергію з цукру та жирних кислот, що містяться в крові. Це дозволяє йому працювати довгий годинник, не відчуваючи втоми.

Метод, розроблений вченими, вважався проривним. Однак вони нагадують, що виконання такої вправи протягом дня не звільняє від необхідності займатися спортом або здійснювати піші прогулянки.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама