У Китаї створено першу інгаляційну вакцину проти COVID-19

Дата створення: 07 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
У Китаї створено першу інгаляційну вакцину проти COVID-19

Ефективність вакцини Ad5-nCoV під назвою Convidecia Air (виробництва CanSino Biologics I) становить 66%. Та в 91% випадків захищає вона  від тяжкого перебігу захворювання, спричиненого SARS-CoV-2. Вакцина може бути використана у вигляді аерозолю і тільки як бустерна доза

Національна агенція Китаю з медичних продуктів схвалила використання вакцини Convidecia Air. Для її створення було використано технологія аденовірусних векторів — аналогічно вакцинам AstraZeneca або Johnson & Johnson. На відміну від останніх, Convidecia Air вводиться не у вигляді ін’єкції, а вдихається через рот.

Одного такого глибокого вдиху аерозолю  достатньо, щоб знизити ризик зараження коронавірусом. Вчені вважають, що цей метод дозволить підвищити стійкість до інфекції верхніх дихальних шляхів, якими SARS-CoV-2 може проникати в організм. Як вона впливає?

— Вакцинація проти COVID-19 в інтраназальній формі генерує додатковий вид імунної відповіді — місцевий імунітет слизової оболонки. Це знижує не тільки ризик захворювання, а й поширення вірусу, — пояснив ревматолог Бартош Фіялек, цитує портал Gazeta.pl.

Вакцину Ad5-nCoV можна використовувати тільки як бустер після вакцинації іншими препаратами. Її приймають один раз.

— Ефективність вакцини Convidecia Air становить 66%. При цьому вона знижує ризик тяжкої течії COVID-19 на 91%, — повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Для дітей віком до 5 років вакцина від COVID-19 безпечна

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама