У Німеччині вакциновано 68% населення, а захворюваність на Covid-19 знову б’є рекорди

Дата створення: 19 Листопада 2021
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
У Німеччині вакциновано 68% населення, а захворюваність на Covid-19 знову б'є рекорди

Як пише Тagesspiegel, кількість нових випадків зараження коронавірусом у Німеччині на початку прохолодного сезону різко зростає, захворюваність підіймається до безпрецедентного для пандемії рівня, а кількість щоденних смертей від Covid-19 продовжує зростати.

Станом на 17 листопада 2021 р. у Німеччині було виявлено 52 826 нових випадків зараження COVID-19 та 294 смерті, що стало антирекордом. Загальна кількість померлих від COVID-19 з початку пандемії досягла 98274.

Вакцинація не рятує

Зазначається, що за даними на листопад 2021 р. в Німеччині було вакциновано 2-ма дозами 68% населення і 5% отримали 3-тю бустерну вакцину від коронавірусу.

Вірусолог Крістіан Дростен каже: «Незважаючи на те, що рівень вакцинації становить понад 60 відсотків, ми зараз перебуваємо на початку четвертої хвилі – як це можливо?».

Вірусолог Женевської Університетської клініки Ізабелла Екерле самокритично заявила, що переоцінила ефект щеплень: «Я думаю, нам треба було бути обережнішими з ейфорією щодо вакцинації. Я також недооцінила це. Я не думала, що пандемія продовжиться так довго після вакцинації. Швидше за все, достатньо трьох доз, щоб сформувати стійку імунну відповідь. Але навіть із трьома дозами вакцинація навряд чи вирішить всі проблеми».

Директор Інституту вірусології Берлінського Шаріте Крістіан Дростен також вважає, що Німеччині ще далеко до кінця пандемії. Щойно Дельта завдає удару, відразу лікарні швидко перевантажуються. Проте з іншого боку, у країнах із високим рівнем вакцинації, таких як Іспанія чи Португалія, «пандемію має бути назавжди залишено позаду навесні», – висловив сподівання Крістіан Дростен.

За словами Ангели Меркель, в Німеччині на місцевому та федеральному рівнях необхідно запровадити суворіші обмеження, щоб стримати поширення хвороби.

«МП» також писала, що у Німеччині з 23 серпня 2021 р. було введено обов’язкове тестування нещеплених громадян під час відвідин громадських місць.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама