У Німеччині відбувся перший судовий процес щодо побічних ефектів вакцини проти COVID-19

У Німеччині відбувся перший судовий процес щодо побічних ефектів вакцини проти COVID-19

На думку представника фармацевтичної компанії BioNTech, у позивача немає жодних підстав. Проте у суди направлено ще сотні подібних справ

Жінка, яка подала позов, стверджує, що після щеплення проти COVID-19 у неї з’явилися болі у верхній частині тіла, втома, набряклість ніг, безсоння. Вона потребує компенсації у розмірі 150 євро від виробника.

Відповідач, компанія BioNTech, разом із компанією Pfizer (Німеччина) розробила вакцину Comirnaty, яка була зареєстрована. Comirnaty широко використовується в Європі проти COVID-19. Нею було вакциновано близько 1,5 млрд людей у світі, з них понад 64 млн — у Німеччині. Це дозволило врятувати понад 20 млн людей.

Представники компанії вважають, що претензії позивача необґрунтовані. Однак Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) визнає, що під час прискореної оцінки вакцини не було враховано її безпеку. І лише у травні надійшло понад 1,7 млн повідомлень про побічні ефекти вакцини. Найбільш поширеними з них стали м’язові болі, втома, головний біль та лихоманка.

Якщо позивач виграє справу, незрозуміло, хто нестиме всі витрати. Адже деякі з угод ЄС про оптові закупівлі з виробниками вакцин, у тому числі BioNTech-Pfizer, включали повну або часткову відмову від відповідальності як за судові витрати, так і за потенційні збитки. Це може змусити уряд ЄС взяти на себе частину видатків.

Адвокат позивачка Тобіас Ульбріх пояснив, що тільки їхня компанія направила до судів близько 250 подібних справ. Інші юридичні фірми також кажуть, що мають справу з такими випадками.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама