У пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, реакція на вакцинацію від Соvid-19 ослаблена

Дата створення: 07 Вересня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
У пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, реакція на вакцинацію від Соvid-19 ослаблена

Пацієнти, що знаходяться на гемодіалізі, є особливо вразливою групою. Рівень захисту від Covid-19 після вакцинації у пацієнтів на гемодіалізі був проаналізований в холі дослідження «Нейтралізуючі антитіла після вакцинації проти COVID-19 у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі у Великобританії», що було опубліковане в The Lancet.

Як відзначають автори дослідження, під час першої хвилі пандемії COVID-19 (з 1 березня по 30 серпня 2020 г.) в нирковому реєстрі Великобританії було зареєстровано 4 666 випадків захворювання та 1 373 смертельних випадки серед пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, показник летальності склав 29%.

У Великобританії, хоча ці пацієнти розглядалися як клінічно надзвичайно вразливі, вони не могли повністю захистити себе через обов’язкове для підтримки життя відвідування гемодіалізу (зазвичай три 4-годинних сеансу в тиждень), і мали місце випадки передачі інфекції у відділеннях.

Автори прагнули порівняти нейтралізуючі реакції антитіл між серонівними пацієнтами, які перебувають на гемодіалізі та здоровими людьми. В якості контрольної групи вчені вибрали учасників Legacy, які ніколи не повідомляли про симптоми COVID-19 (тому, ймовірно, інфекційно-наївний і сіро-наївний) та ті, хто отримав дві дози будь-якої вакцини.

Пацієнти та здорові добровольці (обидва не інфіковані) мали однакові відповіді на вакцину мРНК, незважаючи на різницю у віці між когортами. Як і очікувалося, у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, реакція на AZD1222 була ослаблена.

Автори зробили кілька висновків. По-перше, мРНК-вакцина індукує порівнянні титри nAb у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, і у здорових людей з контрольної групи. Це важливий початковий крок у поліпшенні вакцинації проти інших патогенів у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі. По-друге, дві дози будь-якої вакцини зміцнюють імунітет до антитіл у осіб, які перенесли інфекцію. По-третє, один тільки AZD1222 у серонатівних індивідуумів індукує субоптимальний nAbT проти всіх ЛОС, включаючи дельта-варіант, який є домінуючим у всьому світі.

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Як писала «МП» раніше, ВООЗ рекомендує третю бустерну дозу вакцин від короновірусу для вразливих груп населення. «Бустерна (третя) доза вакцини – це не розкіш, яку відібрали у тих, хто все ще чекає першого щеплення. Це спосіб забезпечити безпеку для людей з найбільш уразливих груп», – сказав директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге.

При цьому в ВООЗ висловили застереження щодо застосування бустерних вакцин. Ханс Крюге звернув увагу на те, що до питання застосування третьої вакцини потрібно ставитися обережно, в зв’язку з тим, що «доказів про їхню безпеку ще зовсім мало».

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама