У планах МОЗ до кінця року вакцинувати від Covid-19 половину населення України

Дата створення: 02 Вересня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
У планах МОЗ до кінця року вакцинувати від Covid-19 половину населення України

Активна програма вакцинації повинна привести до того, що 50% населення в Україні отримають щеплення від коронавірусу вже до кінця цього року. Такі плани МОЗ озвучив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Він зокрема уточнив, що МОЗ проводить дуже велику підготовчу та організаційну роботу по розгортанні необхідної інфраструктури для проведення масової вакцинації. На сьогоднішній день в Україні вже працює 2, 5 тис. пунктів вакцинації. І за кожним таким пунктом стоїть дуже багато роботи: підготовка лікарів, навчання, роздаткові матеріали, забезпечення пунктів вакциною, витратними матеріалами і т.д.

Крім 2, 5 тис. пунктів вакцинації, в Україні за даними Ігоря Кузіна, вже працює близько 300 центрів масової вакцинації, а також понад 1000 мобільних бригад. Він нагадав, що вся ця інфраструктура була створена і запущена в роботу лише за останні декілька місяців.

Така активна робота МОЗ сприяла тому, що кожен день показник кількості вакцинацій в Україні збільшується. «Зараз система працює стабільно і ми бачимо зростання кількості щеплень. Ці фактори і швидке розгортання необхідної інфраструктури дає нам оптимізм говорити, що до кінця літа ми повинні зробити як мінімум 10 млн. щеплень від початку вакцинації і зможемо говорити про умовний захист 5 млн українців. Але до кінця року ми дуже хотіли б вакцинувати 50% українців і створена нами інфраструктура буде використовуватися і восени, і взимку», – уточнив Ігор Кузін.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама