У світі виявлено другий випадок позбавлення від ВІЛ силами власного імунітету

Дата створення: 19 Листопада 2021
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
У світі виявлено другий випадок позбавлення від ВІЛ силами власного імунітету

Жінка з Аргентини вилікувалась від ВІЛ без ліків. Вчені зазначають, що це другий задокументований випадок позбавлення СНІДу силою імунітету у світі. Як пише Archives of Internal Medicine, імунна система пацієнтки позбавилася вірусу самостійно. «Аналіз понад мільярд клітин пацієнтки не виявив ніяких життєздатних слідів інфекції», пише Archives of Internal Medicine.

Британські медики виявили, що в середньому кожна десята ВІЛ-інфікована дитина не хворіє на СНІД, оскільки має імунітет. Дослідження лікарів Оксфордського університету показало, що імунна система таких дітей не реагує на вірус імунодефіциту, і таким чином не інфікується.

Таким чином вчені вважають, що виявлений другий у світі випадок позбавлення СНІДу силою імунітету пацієнта є ще одним доказом того, що деякі люди народжуються з природною стійкістю до ВІЛ.

Вчені вважають, що якби цей процес можна було використати, він міг би запропонувати ефективний спосіб викорінити чи ефективно вилікувати ВІЛ.

Нагадаємо, що ще у 2019 р. вченим у Лондоні вдалося домогтися ремісії у пацієнта з ВІЛ-інфекцією після трансплантації стовбурових клітин донора, який має імунітет до ВІЛ.

Вчені всього світу досліджуватимуть усі отримані дані та варіанти лікування СНІДу, щоб наблизити той день, коли СНІД вже не буде невиліковною хворобою.

МП писала, що FDA схвалило препарат для лікування ВІЛу у дітей.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама