У точній діагностиці ішемічної хвороби серця допомагає штучний інтелект: дослідження

Дата створення: 22 Грудня 2021
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
У точній діагностиці ішемічної хвороби серця допомагає штучний інтелект: дослідження

Лікарі, які використовують алгоритм штучного інтелекту (ШІ) для оцінки ехокардіограм, більш точні та впевнені у своїх рішеннях

Наука та життя

Стрес-ехокардіографія – один із найбільш широко використовуваних інструментів для оцінки ішемічної хвороби серця (ІХС). Лікарі порівнюють зображення того, як рухається стінка серця до та після тренування чи фармакологічного стрес-тесту. Однак ці зміни можуть бути помічені «на око» лише досвідченим діагностом. До того ж те саме ехо-сканування фахівці можуть трактувати по-різному.

Група вчених Оксфордського університету під керівництвом професора Пола Лісона вивчила, як за допомогою штучного інтелекту (ШІ) точно оцінити такі зміни. Дослідження опубліковані у журналі JACC: Cardiovascular Imaging.

Дослідники розробили індивідуальну послідовність алгоритмів штучного інтелекту, які можуть автоматично обробляти та отримувати нові функції зі стрес-ехокардіограми. Потім вони включили ці функції у спеціально розроблену модель, яка була навчена розрізняти пацієнтів зі значною ішемічною хворобою серця та пацієнтів без неї. Як виявилося, у 86% випадків модель правильно вибирала ті випадки, де спостерігалися ознаки важкої ІХС.

Правильне рішення

Вчені попросили чотирьох досвідчених ехокардіографів переглянути ті ж самі ехокардіограми, які класифікував алгоритм. Для половини сканувань ехокардіографів було надано копію звіту AI. Потім, через кілька місяців, їх попросили знову переглянути скани, але цього разу надали інформацію ШІ про іншу половину сканів. Щоразу, коли вони переглядали сканування, вони також вказували, наскільки впевнені у своєму судженні.

Дослідження показало, що коли ехокардіографи мали звіт, створений ШІ, вони ідентифікували 95% сканувань, що показують захворювання коронарної артерії, у порівнянні з 85%, коли у них не було допомоги ШІ. Це також призвело до збільшення самооцінки впевненості у своїх судженнях на 10% та до зниження невпевнених суджень на 29%.

Avatar photo
Автор: Наталія Болховецька
Редактор
Луганський педагогічний університет Регіональний інститут менеджменту
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама