У Великобританії затвердили новий препарат для лікування недрібноклітинного раку легенів

Дата створення: 24 Вересня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
У Великобританії затвердили новий препарат для лікування недрібноклітинного раку легенів

Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення Великобританії (MHRA) схвалило застосування «Соторасіба» (Lumykras) компанії Amgen для лікування недрібноклітинного раку легені (НМРЛ) у дорослих з мутацією KRAS G12C.

Соторасіб, що вводиться у вигляді таблеток, зв’язується з мутацією KRAS G12C і інактивує її, тим самим перешкоджаючи поділу клітин і зростанню пухлини. Ця остання розробка з’явилася після чотирирічного пошуку терапії мутації, яку охрестили «невиліковною». Після схвалення Національною службою охорони здоров’я (NHS), в Англії незабаром почнуть надавати «Соторасіб» відповідним пацієнтам з раком легенів в країні. Очікується, що майже 600 пацієнтів NHS в Англії будуть отримувати лікування щороку.

Крім того, він буде доступний в як додаткова терапія для пацієнтів, пухлини яких почали поширюватися і отримали хіміотерапію і/або імунотерапію на основі платини.

Остаточне керівництво NICE по препарату очікується в березні наступного року.

MHRA схвалив соторасіб в рамках проекту Orbis – глобального співробітництва між регулюючими органами Великобританії, США, Австралії та інших країн, спрямованого на прискорення процесу затвердження перспективних ліків від раку.
«Соторасіб» став другим препаратом, який отримав схвалення в рамках проекту. У травні MHRA надало перший дозвіл в рамках проекту Orbis компанії AstraZeneca осімертінібу (Tagrisso) для лікування післяопераційних пацієнтів з НМРЛ середньої і пізньої стадії з мутацією гена EGFR.

Скоро почнеться клінічне випробування фази III по оцінці соторазіба в порівнянні з доцетакселом у дорослих пацієнтів з НМРЛ з мутацією G12C KRAS.

Amgen також отримала схвалення Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) для препарату Лумакрас («Соторасіб») для лікування дорослих з місцево або метастатичним НМРЛ з мутацією KRAS G12C.

«МП» раніше писала, що FDA схвалило препарат для лікування диференційованого раку щитовидної залози.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама