У якому віці цукровий діабет ІІ типу викликає найбільше ускладнень

У якому віці цукровий діабет ІІ типу викликає найбільше ускладнень

Цукровий діабет ІІ типу є хронічним захворюванням, яке характеризується підвищеним рівнем цукру в крові через недостатнє виробництво інсуліну або неефективне його використання організмом. Недостатнє контролювання рівня цукру в крові з часом може призвести до різних ускладнень.

Ускладнення цукрового діабету ІІ типу

  • Цукровий діабет є фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда та інсульт. Підвищений рівень цукру в крові може пошкоджувати артерії та серцевий м’яз.
  • Високий рівень глюкози в крові може призвести до пошкодження нирок, спричинити нефропатію, що зрештою може призвести до хронічної ниркової недостатності.
  • Діабет може викликати пошкодження периферичних нервів, що може призвести до болю, оніміння та втрати чутливості в кінцівках.
  • Високий рівень цукру може впливати на кровоносні судини сітківки очей, що може призвести до втрати зору.
  • Діабет може впливати на нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту, що може спричинити проблеми з травленням.
  • Високий рівень цукру в крові може знизити опірність до інфекцій та уповільнити процес загоєння ран.

Фахівців Медичної школи Нью-Йоркського університету (США) порівняли хворих, у яких цукровий діабет ІІ типу був діагностований у різні вікові періоди: у 50–59 років, 60–69 років та старше 70 років.

Вчені виявили, що найвищий ризик смертності (49%) спостерігався у молодшої вікової групи хворих. Він був вищим на 10%  у порівнянні з тими, хто захворів у віці від 60 до 69 років, і на 8% вище, ніж у тих, у кого цукровий діабет ІІ типу був виявлений після 70 років.

Дослідники проаналізували медичні дані понад 7000 хворих віком від 50 років. Виявилося, що вони були схильні не лише до високого ризику смертності, а й до розвитку ускладнень. Так, у тих, у кого було діагностовано цукровий діабет ІІ типу у віці від 50 до 69 років, ризик появи серцевих захворювань був на 66% вищим, ніж у їх здорових ровесників. При цьому ризик розвитку ускладнень був на 25% меншим, якщо захворювання було діагностовано у віці від 60 до 69 років, і на 15% менше, якщо діагноз було поставлено після 80 років.

Надмірний ризик розвитку когнітивних порушень становив 30%, 8% та 3% відповідно. Перевищення ризику розвитку інсульту склало відповідно 64%, 41% і 5%. Що стосується інвалідності, то ризик групи, яка отримала діагноз між 50 і 59 роками, був також удвічі вищим. Для вікової групи 60–69 років він становив 44%, а для людей віком від 70 років — 4%.

Не допустити появи ускладнень допоможе запобігання розвитку діабету. Для цього необхідно контролювати рівень цукру в крові, дотримуватися правильного харчування та фізичної активності. Також слід стежити за вагою, адже поява її є маркером розвитку не тільки такого захворювання як діабет, але й погіршенням стану серцево-судинної системи.

Дослідження було опубліковано у журналі Jama Network Open.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама