У Європі заборонили використовувати хну для татуювання шкіри

У Європі заборонили використовувати хну для татуювання шкіри

Хна — це природна рослинна речовина, яку часто використовують для фарбування волосся та шкіри. Переваги хни як барвника полягає в тому, що вона не містить аміаку та інших агресивних хімічних компонентів.

Багато хто вважає татуювання хною кращою класичною альтернативою. Тим більше що таке тату, як запевняють майстри, може зникнути протягом кількох днів. Однак не все так просто. Так звана чорна хна, що містить токсичний барвник, не така вже й нешкідлива.

Хна є природним пігментом, отриманим із рослини Plantsonia inermis. Він фарбує волосся або шкіру червонувато-коричневим кольором, який при частому миттю виводиться через два-три тижні та рідко викликає побічні реакції.

Однак так званої чорної хни у природі не існує. Темний пігмент містить натуральний барвник індиго, який одержують при сушінні та дробленні листя Indigofera Tinctoria. Однак замість нього виробники часто використовують різні добавки, які дозволяють досягти потрібного ефекту.

Хна стає небезпечною, коли до натурального індиго додають парафенілендіамін (PPD). Саме ця хімічна речовина може спровокувати алергію. В області, де було зроблено татуювання, запалення шкіри може виникнути навіть за кілька тижнів. Зазвичай це висипання буває помірним або важким. Іноді виникають алергічні прояви (кропив’янка, лускатий висип й пухирі), але можуть з’явитися темні плями. Якщо проблема ускладнюється, можливе утворення келоїдних рубців.

У Євросоюзі хна, яка використовується для татуювання або інших косметичних цілей, заборонена через потенційні ризики для здоров’я. Це пов’язано з можливістю алергічних реакцій та інших небажаних ефектів при використанні неякісної хни.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама