Україна отримала від Німеччини 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca

Дата створення: 06 Вересня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Україна отримала від Німеччини 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca

У переддень візиту в Україну федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, Україна отримала від Німеччини 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca. Передача вакцин відбулася за підсумками попереднього узгодження між Президентом України Володимиром Зеленським та канцлером Німеччини Ангели Меркель, яка пообіцяла надати вакцини в Україну в якості допомоги в боротьбі з пандемією. Про це інформує ІА «Інтерфакс».

21 серпня 2021 р. посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен передала 1,5 мільйона доз вакцини AstraZeneca Міністру охорони здоров’я України Віктору Ляшко. Уточнюється, що вартість переданих вакцин становить 6 млн євро.

У посольстві Німеччини відзначили, що весь період пандемії Німеччина підтримувала Україну. Зокрема, з моменту початку пандемії в якості допомоги Україні були передані від Німеччини апарати штучної вентиляції легенів, маски та медичне обладнання загальною вартістю 76 млн євро.

«Німеччина надає підтримку в боротьбі з пандемією загальним обсягом 2,2 млрд євро, більша частина цієї суми надається для глобальної ініціативи COVAX», – уточнюється в інформації посольства Німеччини в Україні.

Як інформувала «МП» раніше, до кінця року в Україну доставлять ще 17 млн. доз вакцини Pfizer/BioNTech.

Також «МП» повідомляла, що Україна отримала пів мільйона доз вакцини AstraZeneca з Данії. Нагадаємо, що недавно завдяки механізму цивільного захисту ЄС, Україна ще отримала 100 800 доз вакцини від Covid-19 AstraZeneca від Румунії.

Як уточнили в Міністерстві охорони здоров’я, вакцина AstraZeneca, яка прибула буде передана до центрів вакцинації і використана для щеплення тих громадян України, які отримали перше щеплення цією вакциною і очікують вакцинації другої дози. Залишкову кількість вакцин планують розподілити в пункти вакцинації в залежності від потреб.

Нагадаємо, що як повідомлялося раніше на «МП», тривалість отримуваного імунітету від вакцини AstraZeneca не передбачає введення третьої дози. Також керівник британської фармацевтичної компанії AstraZeneca Паскаль Соріо вважає, що вакцина AstraZeneca має високу ефективність для забезпечення імунітету проти Delta штаму. Він зокрема нагадав, що згідно з проведеними дослідженнями в Бірмінгемському університеті, щеплення вакциною AZ викликає активність Т-клітин, які борються з інфекцією, краще, ніж їх аналоги з США, вироблені компаніями Pfizer і Moderna.

Як зазначає Hifinewsinfo, фахівці AstraZeneca сподіваються, що до жовтня або листопада 2021 р. у них будуть додаткові підтвердження тривалості імунітету від застосування AstraZeneca.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама