Уривчасте голодування може зменшити симптоми хвороби Альцгеймера: вчені

При хворобі Альцгеймер характерне порушення добового ритму. Це викликає у 80% пацієнтів проблеми зі сном. При цьому методів лікування, які б полегшити цей стан, немає.
Вчені Медичної школи Каліфорнійського університету (США) в ході дослідження дійшли висновку, що можна виправити добові порушення, що спостерігаються при хворобі Альцгеймера за допомогою переривчастого голодування. Воно спрямоване на обмеження щоденного «вікна» їди без шкоди її кількості.
Вчені провели експеримент, під час якого пацієнти могли їсти лише протягом шести годин щодня. Результати показали, що у них покращилася пам’ять, знизилася гіперактивність у нічний час, став регулярним сон. При цьому в головному мозку поменшало накопичення амілоїдного білка, який є одним із факторів захворювання.
— Упродовж багатьох років вважалося, що добові розлади у людей з хворобою Альцгеймера були результатом нейродегенерації. Але тепер ми дізнаємося, що все може бути навпаки: добовий розлад може бути одним з основних факторів розвитку хвороби Альцгеймера, — зазначили вчені, пише портал Green Me.
Такий підхід, на думку експертів, може значно полегшити життя людей з хворобою Альцгеймера, а також їхніх близьких.
Дослідження опубліковано в журналі Cell Metabolism («Клітинний метаболізм»).