Усього дві чашки еспресо на день можуть захистити від хвороби Альцгеймера: вчені

Усього дві чашки еспресо на день можуть захистити від хвороби Альцгеймера: вчені

За даними Journal of Agricultural and Food Chemistry (Журнал сільськогосподарської та харчової хімії), інгредієнти еспресо можуть запобігти утворенню так званих нейрофібрилярних клубків. Вони є однією з патологічних структур у мозку людей із хворобою Альцгеймера. Такого висновку дійшли вчені Університету Верони (Італія).

Еспресо є одним із найпопулярніших напоїв у світі. Водночас дослідження показують, що вживання кави може знизити ризик розвитку нейродегенеративних захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера. Італійські вчені за допомогою спектроскопії ядерного магнітного резонансу (ЯМР) вивчили молекулярний склад еспресо та визначили його найважливіші активні молекули.

В експериментах, проведених у лабораторії на клітинних культурах, фахівці перевірили речовини, що містяться у зернах кави. Це кофеіон, який належить до алкалоїдів, і один з флавоноїдів, геністеїн. Інші рослинні компоненти кави, у тому числі теобромін, також містить какао.

Виявилося, що екстракт кавових зерен гальмує утворення нейрофібрилярних клубків. При хворобі Альцгеймера вони виникають у процесі агрегації тау-білка. Кількість нейрофібрилярних клубків корелює з тяжкістю симптомів хвороби Альцгеймера. За оцінками деяких нейробіологів, запобігання агрегації тау-білка дозволяє зменшити симптоми цього виду деменції.

Дослідження показали, що ефект екстракту кави був прямо пропорційний його концентрації — довжина фібрил тау-білка зменшувалася зі збільшенням концентрації екстракту кави. У вищих концентраціях кофеїн та геністеїн також пригнічують утворення агрегатів тау-білка. Проте найкращі результати дав весь екстракт.

Оскільки кофеїн та геністеїн перетинають гематоенцефалічний бар’єр, на думку авторів, вживання помірної кількості еспресо, дві-три чашки на день, може захистити від утворення агрегатів тау-білка в мозку та розвитку хвороби Альцгеймера.

Відкриття вчених може допомогти у розробці нових препаратів, ефективних під час лікування нейродегенеративних захворювань.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама