Усього один втрачений зуб може викликати проблеми зі здоров’ям: стоматолог

Зуб, який неможливо вилікувати, заведено видаляти. Однак це може стати причиною появи різних проблем, аж до погіршення стану скронево-нижньощелепних суглобів.
Зміщення зубів
Феномен Попова-Годона — це деформація зубів у вигляді їхнього патологічного зміщення на місце втраченого. Так, наприклад, верхня «шістка» може висунутися вперед, тому що в нижній «шістці» після видалення немає опори.
— Тривожною ознакою може бути помітне випинання коронки зуба над площиною інших зубів у дузі. Щоб повернути зуб у його вихідне становище, необхідно імплантувати той, що його видалили, — пояснює стоматолог Марта Сіверт.
Обертання зубів
Втрата зуба насамперед впливає на інші зуби, які знаходяться поруч з ним. Без нього вони втрачають опору, що призводить до їхнього переміщення, нахилу і навіть обертання навколо вертикальної осі.
— Після втрати зуба кількість кістки поступово зменшується. Це відбивається на інших зубах у дузі, які не тільки зазнають впливу великих сил, але й не мають опори у вигляді зуба та потрібної кількості сусідньої кісткової тканини, — каже експерт.
Головні болі
Втрата зубів також може спричинити головний біль.
— Елементами жувального органу є навіть скронево-нижньощелепні суглоби. Вони з’єднують нижню щелепу з черепом і дозволяють їй рухатися, тобто говорити, їсти, сміятися чи позіхати. Відсутність одного або декількох зубів призводить до порушення цього балансу. Інші зуби, суглоби й м’язи беруть на себе велике навантаження, ніж раніше. Перевантажені суглоби та м’язи починають хворіти. Недуги локалізуються навколо скронь, потилиці, плечового поясу і навіть супроводжуються головним болем напруги, — розповідає Марта Сіверт, передає Radio ZET.
Єдина можливість уникнути цих та інших проблем – це відновити втрачений зуб за допомогою протезування.