Усього три звички допоможуть зберегти мозок гострим як бритва: вчені

мозг и молния

Дослідники Норвезького університету науки та технологій в аналізі, опублікованому в журналі Brain Sciences («Науки про мозок»), сказали, що допомагає підтримувати здоров’я мозку.

1. Дотримуйтесь середземноморської дієти

Фахівці Університету Чунг-Анг (Республіка Корея) проаналізували 15 досліджень щодо впливу харчування на здоров’я мозку. Вони показали, що суворе дотримання так званої середземноморської дієти, яка передбачає споживання овочів, риби, горіхів, оливкової олії, знижує ризик розвитку когнітивних порушень на 25%, а хвороби Альцгеймера — майже на 30%.

2. Контролюйте кров’яний тиск

Судини постачають кров у головний мозок, тому їхній стан має велике значення для його здоров’я. Дослідники з Національного інституту неврологічних розладів та інсульту (США) виявили тісний зв’язок між здоров’ям мозку та кров’яним тиском. Проведені МРТ-спостереження кількох сотень пацієнтів показали, що лікування від гіпертонії покращує стан периваскулярних просторів у головному мозку, які беруть участь у виведенні токсинів.

— Якщо мозок не може належним чином позбавитися токсичних речовин, таких як продукти метаболізму, він накопичуватиме їх, що сприяє розвитку деменції. Високий кров’яний тиск згубно діє на артерії та погіршує цю їхню здатність виводити токсини, — пояснив провідний автор дослідження, доктор Кайл Керн, цитує портал Medonet.

3. Висипайтеся

Вчені Пекінського педагогічного університету (Китай) в ході експерименту зазначили, що у людей, які не спали понад 24 години, відбувалися різкі зміни. Така перерва в регулярному сні змушувала мозок біологічно виглядати на рік-два старше. На щастя, одного гарного нічного сну було достатньо, щоб він повернувся у вихідний стан.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама