Увага це важливо: МОЗ затвердило перелік протипоказань до COVID-вакцинації

Дата створення: 29 Жовтня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Увага це важливо: МОЗ затвердило перелік протипоказань до COVID-вакцинації

Як писала МП, з 8 листопада 2021 р. в Україні видаватимуть довідки про наявні протипоказання до вакцинації від коронавірусу.

Які ж протипоказання від вакцинації передбачені МОЗ?

Голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив, що МОЗ затвердило перелік протипоказань до вакцинації від Covid-19.

Безумовно, той факт, що протипоказання до вакцинації затверджені не з початку вакцинації, а через досить тривалий період, може викликати певні застереження. Адже потенційно можна припустити, що за весь період вакцинації були допущені випадки, коли вакцинацію було проведено людині, яка мала протипоказання до неї.

Про протипоказання до вакцинації

Він уточнив, що протипоказання можуть бути двох видів: абсолютні (якщо має місце висока ймовірність серйозної побічної реакції організму людини на вакцину) та протипоказання-застереження (коли рішення про вакцинацію приймає лікар пацієнта на підставі аналізу користі та ризику вакцинації).

Ще одна особливість протипоказань до вакцинації від коронавірусу полягає в тому, що вони можуть бути постійними або тимчасовими. Якщо протипоказання є тимчасовими, то інформація про це має бути зазначена у довідці про протипоказання з терміном дії довідки.

І ще один важливий акцент: протипоказання можуть стосуватися всіх видів вакцин або лише якогось певного типу вакцини. Михайло Радуцький уточнив, що якщо є протипоказання до якоїсь певної вакцини, але є можливість її замінити, тоді довідка про протипоказання не надається.

Михайло Радуцький розповів, що передбачено 16 протипоказань до вакцинації.

Приклади

Михайло Радуцький як приклад протипоказань назвав діагноз тромбоз із тромбоцитопенією. Даний діагноз означає, що це може бути протипоказанням до вакцин на векторній основі (AstraZeneca та деякі інші).

Такі діагнози, як міокардити та/або перикардити, є абсолютними протипоказаннями для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna).

За словами Радуцького, для людей з імунодефіцитом рекомендується вакцинація із застереженням.

«МП» також писала, що вакцинація проти коронавірусу незначно підвищує ризик міокардиту легкого та середнього ступеня.

Найбільший ризик міокардиту було виявлено у групі чоловіків віком від 16 до 19 років (ризик від 8,11 до 19,46). У порівнянні з очікуваним рівнем захворюваності, заснованим на історичних даних, стандартизований коефіцієнт захворюваності на міокардит після вакцинації склав 5,34 і був найвищим після другої дози у реципієнтів-чоловіків віком від 16 до 19 років.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама