В Америці вакцинуватимуть проти COVID-19 піврічних немовлят

Дата створення: 04 Лютого 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
В Америці вакцинуватимуть проти COVID-19 піврічних немовлят

Фармацевтична компанія Pfizer надала необхідні документи для отримання дозволу до Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA). Проте експерти кажуть, що в цьому немає потреби: летальність від коронавірусу серед молоді становить менш як 0,1%

Pfizer та її партнер, BioNTech, хочуть отримати дозвіл на використання вакцини у дітей віком від пів року до чотирьох. Тоді США стала б єдиною країною у світі, де вакцинують віком до одного року.

Передбачається, що вакцинація дітей молодшого віку включатиме дві дози — по 3 мікрограми кожна. Для порівняння, доза для дітей віком від 5 до 11 років становить10 мкг, а для дітей віком від 12 років та старше — 30 мкг. Після того, як у минулому грудні перші клінічні випробування показали, що три-чотирирічні пацієнти виявляли слабку відповідь на дві дози, було вирішено додати й третю.

— Це дозволило б захистити від впливу поточних та потенційно майбутніх штамів коронавірусу, — сказав генеральний директор Pfizer Альберт Бурла, передає DailyMail.

Проте не всі фахівці вважають, що це потреба. Так, член Консультативного комітету з вакцин та споріднених біологічних продуктів FDA доктор Коді Мейснер нагадав, що, згідно з даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), смертність дітей молодшого віку від COVID-19 становить менш ніж 1%.

Коді Мейснер наголосив, що погодився б із таким нововведенням, якби воно було таким, як Великобританії та Швеції, де вакцинують дітей віком від 5 до 11 років. При цьому здорові діти не мають права на щеплення, за винятком тих, хто мають хронічні захворювання, які збільшують ризик зараження.

Особливо експерт побоюється, що отримання необхідних документів дозволить фармацевтам обов’язково вакцинувати дітей у дошкільних закладах.

Читайте також: Вакцинація дітей: відповіді педіатра на питання

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама