В Англії схвалили новий препарат для лікування раку крові

Дата створення: 17 Листопада 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
В Англії схвалили новий препарат для лікування раку крові

Національний інститут охорони здоров’я та медичного обслуговування Великобританії (NICE) рекомендував гуманізоване моноклональне антитіло Kyowa Kirin, Poteligeo (Могамулізумаб) для лікування дорослих пацієнтів з ультра-рідким раком крові в Англії та Уельсі.

Інформація про препарат

У позитивних рекомендаціях, опублікованих NICE, зазначається, що препарат показаний для лікування двох типів шкірної Т-клітинної лімфоми (CTCL), грибоподібного мікозу (MF) та синдрому Сезарі (SS).

Могамулізумаб націлений на хемокіновий рецептор 4 CC (CCR4) і зв’язується з ним, тим самим стимулюючи імунні клітини до знищення ракових клітин. CCR4 є білок, експресований на ракових клітинах, що спостерігаються у MF і SS.

Poteligeo схвалений для використання у пацієнтів з МФ, які вже отримали дві системні терапії, та і в осіб, які страждають на СС та отримали раніше одне системне лікування.

Історія схвалення препарату

У березні 2021 г. NICE вирішив не рекомендувати Poteligeo для рутинного використання Національною службою охорони здоров’я Великобританії (NHS), пославшись на невизначені клінічні дані.

Керівництво було опубліковано у формі заключного висновку після того, як компанія та різні сторони, включаючи Lymphoma Action, Leukemia Care та Британську групу зі шкірної лімфоми (UKCLG), звернулися з проханням про використання Poteligeo для лікування MF та SS.

Коментарі

Кіова Кірін, генеральний менеджер Північного кластера, відповідальний за Велику Британію Річард Джонсон, сказав: «Випустивши позитивний посібник для Poteligeo, NICE допоміг забезпечити те, щоб люди з МФ та СС, у яких мало доступних варіантів системного лікування, тепер могли отримати доступ до інноваційної терапії.

«МП» також писала, що в США схвалили препарат для лікування раку крові.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама