В Англії схвалили новий препарат для лікування раку стравоходу

Дата створення: 29 Жовтня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
В Англії схвалили новий препарат для лікування раку стравоходу

Національний інститут охорони здоров’я та якості догляду Великобританії (NICE) рекомендував використовувати Ніволумаб Bristol Myers Squibb (BMS; Opdivo) для лікування пацієнтів із раком стравоходу.

Pharmaceutical-technology уточнила, що рекомендація NICE ґрунтується на клінічних доказах ефективності Ніволумабу у дослідженні фази III CheckMate 577.

Вважається, що Ніволумаб покращує здатність імунної системи виявляти та знищувати ракові клітини.

Історія схвалення препарату

Ще в червні 2021 р. NICE схвалив використання препарату для лікування вже вилікованого неоперабельного прогресуючого або рецидивуючого раку стравоходу. Крім того, було схвалено використання Ніволумабу у поєднанні з Іпілімумабом (Єрвою) для лікування поширеного раку кишківника. У дослідження були включені пацієнти з одним із двох видів раку стравоходу, плоскоклітинним раком стравоходу або аденокарциномою стравоходу.

Дослідження

У міжнародному рандомізованому плацебо-контрольованому подвійному сліпому дослідженні Ніволумаб та плацебо аналізувалися у 794 пацієнтів у 29 країнах.

Результати показали, що Ніволумаб збільшував час життя пацієнтів без рецидиву раку: у середньому на 22,4 місяці у групі Ніволумабу, порівняно з 10,4 місяця у групі плацебо.

Коментарі

Менеджер відділу досліджень раку у Великій Британії Бен Чіу сказав: «Клінічні випробування показали, що Ніволумаб може збільшити тривалість життя без повернення раку».

МП також писала, що FDA схвалило препарат для лікування диференційованого раку щитоподібної залози.

При середньому терміні спостереження 10,1 місяця Кабометикс знижував ризик прогресування раку щитоподібної залози або смерті порівняно з плацебо в популяції, що збирається лікуватися.

Медіана PFS, оцінена сліпим незалежним радіологічним комітетом (BIRC), склала 11,0 місяців для пацієнтів, які отримували Кабометикс, порівняно з 1,9 місяця для пацієнтів, які отримували плацебо.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама