В Англії схвалили перший у світі препарат тривалої дії від ВІЛ

Дата створення: 22 Листопада 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
В Англії схвалили перший у світі препарат тривалої дії від ВІЛ

Національний інститут охорони здоров’я та підвищення кваліфікації Англії (NICE) опублікував проект керівництва, в якому рекомендуються перші ін’єкційні препарати тривалої дії для лікування ВІЛ-1 у дорослих. Цей препарат став унікальною альтернативою дорослим, які живуть із ВІЛ та змушені щодня приймати антиретровірусні препарати.

Інформація про препарат

Каботегравір (також відомий як Vocabria), що виробляється ViiV Healthcare, з Рілпівірином (також званим Rekambys), що виробляється Janssen, показав у клінічних випробуваннях, що він так само ефективний, як і пероральні антиретровірусні препарати, у підтримці низького вірусного навантаження. Обидва вводяться у вигляді двох окремих ін’єкцій кожні два місяці після початкового періоду прийому пероральних таблеток. Застосування цього уколу скорочує лікування з 365 таблеток до шести ін’єкцій на рік.

Препарат рекомендується як варіант лікування для дорослих із ВІЛ-1-інфекцією, коли антиретровірусні препарати утримують вірус на низькому рівні та немає доказів, які дозволяють підозрювати вірусну резистентність. За оцінками, близько 13 000 людей в Англії тепер матимуть право на лікування Каботегравіром з Рілпівіріном.

Цей дозвіл послідував після позитивного рішення SMC у жовтні 2021 р., яке надало людям із ВІЛ у Шотландії доступ до ін’єкційної схеми лікування тривалої дії.

Коментарі

Мейндерт Бойсен, заступник генерального директора та директор Центру оцінки технологій охорони здоров’я NICE, сказав: «Незважаючи на наукові досягнення, ВІЛ, як і раніше, невиліковний. Але із вірусом можна боротися за допомогою сучасного лікування. Однак для деяких людей щоденний прийом кількох таблеток може бути скрутним через побічні ефекти, пов’язані з наркотиками, токсичністю та іншими психосоціальними проблемами. Цей препарат – вихід зі становища».

«МП» писала, що FDA схвалило препарат для лікування ВІЛу у дітей.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама