В Англії затвердили рекомендації до протимікробних препаратів при інфекції товстого кишківника C. difficile, що викликає пронос

Дата створення: 10 Листопада 2021
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
В Англії затвердили рекомендації до протимікробних препаратів при інфекції товстого кишківника C. difficile, що викликає пронос

Національний інститут охорони здоров’я та якості догляду Великобританії (NICE) та Громадська охорона здоров’я Англії (PHE) опублікували новий спільно розроблений посібник із призначення протимікробних препаратів при інфекції Clostridioides difficile (C. difficile).

Як відомо, клостридіум диффіциле або Clostridium difficile (C. difficile) – це бактерія, що викликає інфекцію товстого кишківника. Ця інфекція призводить до проносу (рідкого або водянистого) і коліту (запалення, що супроводжується набряком та почервонінням товстого кишечника).

Прийом антибіотиків (для лікування інших інфекцій) є одним з основних факторів, що підвищує ймовірність інфікування C. difficile. Антибіотики можуть вбивати природні, «корисні» бактерії шлунково-кишкового тракту, що дає C. difficile можливість розмножуватися і виділяти токсичні речовини. Ці токсини викликають діарею та інші симптоми інфекції. Серед людей старшого віку та людей, які приймають препарати для зниження кислотності при печії або кислотному рефлюксі, ймовірність інфікування C. difficile вища.

Які нові рекомендації було затверджено?

Як пише Рharmatimes, це керівництво внесло кілька змін до поточної практики.

Перша рекомендація – у якості антибіотиків першої лінії для дорослих при першому епізоді легкого або середнього ступеня C. difficile приймати перорально (через рот) препарат Ванкоміцин, а не Метронідазол.

У заяві NICE уточнюється, що ця зміна ґрунтується на доказах, які показують, що Метронідазол мав нижчу початкову частоту лікування та вищу частоту рецидивів порівняно з Ванкоміцином.

У поєднанні з доказами економічної ефективності це показує, що використання Ванкоміцину було більш ефективним і менш дорогим, ніж призначення Метронідазолу в цих умовах.

Друга рекомендація полягає в тому, щоб дітям та молодим людям віком до 18 років рекомендується лікування пероральними антибіотиками при підозрі або підтвердженому C. difficile. Рекомендується консультація з мікробіологами, дитячими інфекціоністами чи дитячим гастроентерологом.

Третя рекомендація стосується препаратів другої лінії. Зокрема, Фідаксоміцин також слід пропонувати як антибіотик другої лінії при першому епізоді легкої, середньої або важкої форми C. difficile, якщо препарат Ванкоміцин неефективний.

За даними NICE, приблизно 20-30% випадків діареї, пов’язаної з прийомом антибіотиків, викликані C. difficile. Цей фактор робить її основною причиною інфекційної діареї у госпіталізованих пацієнтів. Дані PHE показують, що у 2019/2020 pp. В Англії було зареєстровано близько 13 000 випадків інфекції C. difficile.

«МП» також писала, що дослідження виявило зв’язок між вживанням антибіотиків та зростанням раку грудей.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама