В Європі опубліковані нові протоколи реабілітації після інсульту. У них внесені нові ліки Церебролізин і Циталопрам

В Європі опубліковані нові протоколи реабілітації після інсульту. У них внесені нові ліки Церебролізин і Циталопрам

Вони опубліковані в документі під назвою «Рекомендації Європейської академії неврології та Європейської федерації товариств нейрореабілітації по фармакологічній підтримці ранньої рухової реабілітації після гострого ішемічного інсульту».

Проблематика

Рання фармакологічна підтримка нейрореабілітації після інсульту дала багато неоднозначних результатів клінічних випробувань, що спантеличило практикуючих лікарів. Метою цього науково обгрунтованого керівництва є підтримка прийняття клінічних рішень медичними працівниками, які беруть участь в реабілітації осіб, які перенесли інсульт.

Методи

Уточнюється, що дані рекомендації грунтуються на системі класифікації рекомендацій, оцінки, розробки та оцінки (GRADE). У PubMed, Cochrane Library і Embase були знайдені дані за період з початку існування бази даних по червень 2018 р.) про дослідження фармакологічного лікування під час реабілітації пацієнтів після інсульту в перший тиждень після перенесеного інсульту. Уточнюється, що дане медикаментозне лікування проводилися разом з нейрореабілітацією.

Отримані результати

Після аналізу 17 969 унікальних записів вибраних з бази ефективність медикаментозного лікування була проаналізована: Церебролізином (30 мл/день, внутрішньовенно, не менше, ніж 10 днів) і Циталопрамом (20 мг/день, перорально). Саме ці препарати за підсумками дослідження були рекомендовані для клінічного застосування для ранньої нейрореабілітації після гострого ішемічного інсульту.

Решта втручання, виявлені в ході систематичного пошуку, не рекомендуються для клінічного використання: Амфетамін (5, 10 мг/день, перорально), Циталопрам (10 мг/день, перорально), Декстроамфетамін (10 мг/день, перорально), Ди-Хуанг. -Yi-Zhi (2 × 18 г/день, перорально), Флуоксетин (20 мг/день, перорально), Літій (2 × 300 мг/день, перорально), MLC601 (3 × 400 мг/день, перорально), Фосфодіестерази -5 інгібітор PF-03049423 (6 мг/день, перорально). Ніяких рекомендацій «за» або «проти» для препарату Селегілін (5 мг/день, перорально) не дається. Були виявлені проблеми з безпекою і переносимістю Амфетаміну, Декстроамфетаміну, Флуоксетину та і Літію.

Висновки

Згідно з оновленим протоколом, нові дослідження показали ефективність застосування для ранньої нейрореабілітації після гострого ішемічного інсульту препаратів Церебролізин і Циталопрам.

«МП» також писала про результати дослідження на тему «Ризик гострого інфаркту міокарда та ішемічного інсульту після COVID-19».

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама