В Італії кожен десятий представник ЛГБТ став жертвою конверсійної терапії: лікарі

Дата створення: 03 Лютого 2022
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
В Італії кожен десятий представник ЛГБТ став жертвою конверсійної терапії: лікарі

На думку фахівців, такі методи завдають фізичної та психологічної шкоди

Конверсійна терапія, яка є поєднанням методик, починаючи від психотерапевтичних і закінчуючи такими серйозними втручаннями, як гормональне лікування та хімічна кастрація, покликана, щоб «переробити» людей нетрадиційної орієнтації в «нормальних». Найчастіше її вплив є тортурами, які є згубними для таких пацієнтів. Згідно з дослідженнями, кількість суїцидів серед підлітків, які пережили таке «лікування», збільшилася вп’ятеро. Та й терапією його назвати важко, багато лікарів стверджують, що це шарлатанство, яке нічого не має спільного з наукою.

У Франції було прийнято закон, який забороняє конверсійну терапію. Згідно з ним, тим, хто використовує такі методики, загрожує 2–3 роки ув’язнення або штраф у розмірі 30 000–45 000 євро.

В Італії такого закону немає. Однак Італійське товариство андрологів (SIA) стурбоване тим, що конверсійна терапія, яка «не має наукового підґрунтя, є небезпечною і шкідливою для підлітків або молодих людей, які можуть стати її жертвами».

Офіційних даних щодо її використання не існує. Однак, як пояснюють фахівці SIA, на підставі клінічного досвіду можна припустити, що кожен десятий молодий чоловік піддається тій чи іншій спробі сексуальної переорієнтації.

— Ці методи, незалежно від того, чи є вони більш-менш інвазивними, завдають величезної психологічної та фізичної шкоди таким пацієнтам, — стверджує скарбник SIA, хірург-андролог Марко Капече, передає італійське інформаційне агентство ANSA.

Водночас у пандемію операції зі зміни статі стали проводити менше.

— Попри тисячі запитів лише близько 20 хворих змогли зробити таку операцію, — каже президент SIA, професор урології Неаполітанського університету Алессандро Пальм’єрі.

За його словами, списки очікування стають дедалі довшими. І якщо ситуація не зміниться, це призведе до міграції охочих до інших країн, що буде пов’язано з великими фінансовими витратами та ризиками для здоров’я.

Читайте також: Хірург, який випалив свої ініціали на печінці двох пацієнтів, оштрафований на 100 000 фунтів

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама