В Португалії вакциновано від коронавірусу 88% населення: як вдалось цього досягти та які результати вакцинації

Дата створення: 08 Листопада 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
В Португалії вакциновано від коронавірусу 88% населення: як вдалось цього досягти та які результати вакцинації

Ще зимою 2020 р. Португалія, населення якої складає близько 10,3 млн людей мала дуже тривожні тенденції по рівню захворюваності на коронавірус та смертності від хвороби. Наприкінці січня 2020 р. в Португалії щоденно виявляли 12 тис. нових хворих та фіксували по 200 смертей від наслідків COVID-19.

Тому керівництво країни вирішило боротися з пандемією кардинальними методами, а саме – методами воєнного часу. А для реалізації цієї мети вирішили використати військового медика віцеадмірала Енріке Ґовею Е Мело.

Як вдалося активізувати процес вакцинації?

Віцеадмірал, який керував процесом вакцинації в країні, сказав, що вважав свою місію військовою операцією, а оскільки ситуація з рівнем захворюваності була критичною, то все проводилось наче в умовах військової операції.

Перший етап – аналіз ситуації і статистика. Військовий «куратор» вакцинації зібрав команду математиків, лікарів, аналітиків і стратегічних експертів з португальської армії, флоту та ВПС і вони спільно розробили новий план вакцинації, який полягав у тому, щоб до 8 серпня 2021 р. вакцинувати 70% португальського населення.

Вони визначили, скільки доз вакцини може ввести один медичний працівник за певний проміжок часу: 15 щеплень за 1 годину. Випробування проводились на 800 військових.

Другим етапом стала організація місць вакцинації та логістики. Енріке Ґовею Е Мело віддав перевагу великим спортивним залам, в яких проводилась масова вакцинація. 

Проте головним і чи не найважливішим етапом військовий вважав проведення мотиваційної роботи. Всі комунікації та мотиваційні заклики він вів від імені військового і військовій формі. Наголошуючи на тому, що це війна з вірусом в умовах військового часу. Перший меседж до населення: «Ти воїн. Треба боротися з війною. Вакцинуйте себе».

Другий меседж був для того, щоб побороти страх у тих людей, які боялись наслідків вакцинації. Коли активно поширювалась інформація про те, що вакцина AstraZeneca несе ризик виникнення тромбозу, він заспокоював та мотивував до вакцинації людей. Енріке Ґовею Е Мело попросив людей уявити, що вони перебувають на дорозі, де є два шляхи. Одна дорога для тих, хто обрав вакцину, а інша для тих, хто вирішив чекати. На дорозі для вакцинованих снайпер вб’є одного з кожних 500 тисяч. На дорозі для нещеплених снайпер вбиває кожного з 500.

І це спрацювало. Скажемо одразу, що завдання було виконано за керівництва Енріке Ґовею Е Мело на відмінно. Адже станом на 2 листопада 2021 р. кількість вакцинованого від корона вірусу в країні складає 88%. А ще з 1 жовтня 2021 р. в Португалії були скасовані майже всі карантинні обмеження за виключенням вимоги носити маску в громадських місцях.

Яка ситуація з захворюваністю в Португалії сьогодні?

За даними Worldometers, на 3 листопада 2021 р. у Португалії виявлено 1 074 випадки коронавірусу і лише дев’ять смертей від наслідків хвороби.

Всього за час пандемії в країні зареєстровано 1 092 666 хворих, 18 180 летальних випадків. Станом на 4 листопада в Португалії введено понад 16,2 млн доз вакцини, що становить  88,78% населення

Чи може досвід Португалії бути актуальним для України?

Експерти вважають, що досвід Португалії може бути актуальним і для України. Адже у відповідності до нещодавнього проведення опитування «щодо оцінки соціально-політичних настроїв населення України станом на жовтень 2021 року», проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з Нью імідж Мркетинг Груп, більше всього українці довіряють армії та військовим, а менше всього – парламенту та суддям.

Грім грянув: 42% жителів України готові до вакцинації від коронавірусу. Детальніше тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама