В Україні школярі споживають цукру в три рази більше норми

Дата створення: 02 Вересня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
В Україні школярі споживають цукру в три рази більше норми

За інформацією Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко, в Україні діти шкільного віку в день вживають 67 грам цукру, що перевищує нормований показник в три рази.

Віктор Ляшко виступив з доповіддю в ході форуму «Реформа шкільного харчування». У ньому він, зокрема, поінформував, що діти до 3-х в середньому вживають за добу до 25 грам цукру, а учні шкіл – близько 67 грамів на добу. При цьому таке велике споживання цукру, на думку Віктора Ляшко, пов’язано не тільки зі споживанням солодощів, а й з великою кількістю вживання солодких газованих напоїв.

На думку Міністра охорони здоров’я погіршує ситуацію і те, що діти в Україні дуже мало рухаються, все частіше віддаючи перевагу не рухливим іграм, а грі в телефоні або планшеті.

Він зазначив дуже тривожну тенденцію до зростання серед дітей випадків ожиріння. Згідно з інформацією МОЗ, 12% хлопчиків і 8% дівчат мають ожиріння вже у віці від 11 до 17 років.

Оскільки більшу частину часу школярі знаходяться в навчальних закладах, на думку Віктора Ляшко, дуже важливо що зараз в школах діти отримають можливість вживати продукти правильного харчування. Адже система харчування і меню дитячих навчальних закладів були якісно змінені. На думку Віктора Ляшко, сьогоднішнє меню в школах може показати дітям, що здорове харчування, може бути не тільки корисним, але і смачним.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама