В Україні встановлені правила оформлення електронного лікарняного

Дата створення: 10 Вересня 2021
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
В Україні встановлені правила оформлення електронного лікарняного

Для того, щоб отримати лист непрацездатності у електронному вигляді пацієнту потрібно буде особисто прийти на прийом до лікаря. Таке роз’яснення надали в Національній службі здоров’я України (НСЗУ). Оскільки особистий прийом необхідний для проведення огляду, за потреби – призначення додаткових обстежень та огляду і консультацій у інших лікарів, а потім і безпосередньо для призначення лікування.

В НСЗУ розповіли, що після введення в обіг електронного листа непрацездатності пацієнту не потрібно буде відвідувати багато кабінетів у лікарні, збираючи підписи на папері, оскільки інформація буде вноситись до системи в електронному вигляді. Проте залишається обов’язковою вимога особистої зустрічі пацієнта з лікарем,— уточнили в НСЗУ.

У Фонді соціального страхування України поінформували, що за наявності електронного лікарняного, можна буде так само як і раніше при використанні паперової форми, розраховувати на виплату допомоги від Фонду соціального страхування України та оплату перших п’яти днів лікування хвороб або травм своїх співробітників, яку здійснюють роботодавці. Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності складає від 50% до 100% середнього доходу застрахованої особи в залежності від тривалості стажу, а розмір допомоги по вагітності та пологах – 100% середнього доходу.

Також у Фонді соціального страхування України надали рекомендацію керівникам підприємств інформувати співробітників, вказувати при оформленні лікарняного назву і код ЄДРПОУ підприємства (установи). Адже якщо лікар внесе не правильні дані про підприємство, листок непрацездатності не буде зафіксований у кабінеті страхувальника на сайті Пенсійного Фонду. Лікарняний просто не буде знайдений.

Уточнюється, що якщо пацієнт відкрив лікарняний не у електронному вигляді, а в паперовому, то продовжувати і закривати його, теж потрібно буде у паперовому вигляді.

Перевірити наявність е-лікарняного в кабінеті Пенсійного Фонду. Для роботодавців він повинен бути доступний відразу після відкриття. Як писала раніше «МП», згідно нововведення, пацієнти вже не будуть приносити на роботу паперові листки непрацездатності. Тепер роботодавці мають можливість бачити необхідну інформацію про е-лікарняний своїх співробітників в особистому електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) на сайті.

Згідно повідомлення Міністерства охорони здоров’я, з 5 серпня 2021 р. лікарі отримали можливість проходження навчального курсу «еЛікарняний», який розробила Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

В даному навчальному курсі, який складається з анімованого відео та двох навчальних кейсів розповідається про основні законодавчі зміни, які запроваджені до процесу оформлення тимчасової непрацездатності пацієнта відповідно до запровадження системи «еЛікарняний». Зокрема будуть надані чіткі інструкції про те, як мають діяти лікарі згідно нових умов надання листків непрацездатності.

В МОЗ уточнили, що за проходження лікарем даного навчального курсу можна буде отримати 0,35 бали. Провести реєстрацію на навчальний курс «еЛікарняний» можна за посиланням.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама