В Україні з 2022 р. будуть діяти нові правила проходження інтернатури

В Україні з 2022 р. будуть діяти нові правила проходження інтернатури

Міністерство юстиції України зареєстровано наказ МОЗ України від 22.06.2021 р. № 1254 «Про затвердження Положення про інтернатуру та вторинну лікарську (провізорську) спеціалізацію».

У відповідності до вимог даного документу, як проінформувало МОЗ, уже з 1 січня 2022 р. в Україні почнуть діяти нові правила проходження інтернатури.

Основні зміни дві:

  • конкурс за рейтингом — враховуватиметься середній бал, результати КРОК-2 та об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту;
  • електронна система відповідного рейтингового розподілу — випускник ЗВО самостійно обиратиме бажану спеціальність, базу стажування та ЗВО, де проходитиме підготовку в інтернатурі, а також визначатиме свої пріоритети серед них (можна визначити топ-5).

У відповідності до наказу МОЗ України від 22.06.2021 р. № 1254, вимоги до баз стажування і їх перелік визначатимуть разом: МОЗ, Національна служба здоров’я України та заклади вищої освіти (ЗВО). Уточнюється, що з нового року майбутні лікарі будуть проходити інтернатуру тільки в тих закладах, де буде можливість забезпечення молодих фахівців необхідними практичними навичками та доступом до найсучасніших знань.

Планувати державне замовлення буде прерогативою МОЗ. А визначення кількості місць держбюджету буде проводитися у відповідності до реальних кадрових потреб.

У МОЗ проінформували, що у 2021 р. зробили запит на 4 658 майбутніх лікарів, які будуть проходити навчання за кошти державного бюджету. Всі ці майбутні лікарі вступили влітку 2021 р. до 14 вищих навчальних закладів, які належать до сфери управління МОЗ.

Нещодавно «МП» також інформувала, що 16 серпня 2021 г. МОЗ провело  онлайн-курс для лікарів-ендокринологів. Адже з другої половини 2021 р. у відповідності до Програми медгарантій, в Україні почали діяти нові вимоги до роботи лікарів-ендокринологів стосовно лікування пацієнтів з діабетом.

В МОЗ повідомили, що незабаром в Україні буде діяти постанова КМУ «Про реімбурсацію лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення». Саме ця постанове буде ключової у визначенні порядку реімбурсації лікарських засобів для пацієнтів з цукровим та не цукровим діабетом.

В Міністерстві охорони вважають, що лікарям-ендокринологам потрібно детально ознайомитись з прийнятими нововведеннями та вміти проводити коректне ведення електронних медичних записів щодо пацієнтів з діабетом. Адже якщо лікар допустить помилку, і випадково створить некоректні медичні записи, пацієнт не матиме можливості отримати ліки вчасно і безкоштовно.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама