В Україні запрацював додаток для допомоги потерпілим від домашнього насильства

Дата створення: 25 Листопада 2021
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
В Україні запрацював додаток для допомоги потерпілим від домашнього насильства

Фахівці зазначають, що проблема домашнього насильства залишається однією з дуже складних, комплексних та гострих в усьому світі. Особливо проблема посилилася в період карантинних обмежень та локдаунів. При цьому на пострадянському просторі ставлення до домашнього насильства дещо відрізняється від тих способів державного реагування, які передбачені країнами західної Європи чи США. На думку МОЗ, домашні насильства в Україні нерідко замовчуються, а говорити про нього нерідко сприймаються як зрадництво стосовно тих чи інших членів сім’ї, які це насильство собі дозволяють. Мовляв, навіщо виносити сміття із хати.

Як відомо, в Україні питанням насильства над жінками опікується популярна телеведуча Марія Єфросиніна. Ще з 2018 р. вона стала Почесним Послом Фонду ООН.

І ось кінець 2021 р. ознаменувався ще однією важливою новиною для всіх жертв домашнього насильства в Україні. Українське представництво міжнародного руху «Біла стрічка» запустило в Україні мобільний додаток WhiteRibbonUA, мета якого надавати допомогу жінкам та дітям, які вже постраждали або наразі зазнають домашнього насильства.

Про мобільний додаток

Мобільний додаток WhiteRibbonUA можна завантажити з сервісу AppStore або Google Play на будь-який смартфон незалежно від версії оновлення програмного забезпечення.

Основних напрямів WhiteRibbonUA три:

  • оперативна допомога жертві;
  • облік фактів насильства;
  • надання інформації про виявлення ознак домашнього насильства.

Основне завдання програми – налагодити швидкий та ефективний зв’язок жертв насильства з поліцією. Один із розділів програми присвячений тому, що жертви домашнього насильства могли знайти найближчий до них центр підтримки, поліцейської дільниці або служби екстреної допомоги. Також у додатку є функція «Мій щоденник», яка допомагає відстежувати, фіксувати та документувати всі факти насильства.

«МП» також писала, що протягом 2 тижнів після пологів у жінки може бути післяпологовий психоз.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама