В Україні запускають інформаційний онлайн-проект про постковідний синдром

Дата створення: 18 Жовтня 2021
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
В Україні запускають інформаційний онлайн-проект про постковідний синдром

Проблема постковідних ускладнень є актуальною і потребує детального вивчення в усьому світі, в тому числі в Україні. Через велику завантаженість медичної системи і складності в реалізації дослідницьких програм в Україні, питання аналізу постковідних ускладнень в Україні має дуже мало перспектив для дослідження. Це питання вирішив взяти у свої руки один з вітчизняних виробників лікарських засобів в Україні компанія «Дарниця».

Фармацевтична компанія «Дарниця», зокрема, запускає важливий онлайн-проект, тема якого – постковідний синдром. Як повідомили в пресслужбі компанії, проект буде вирішувати два завдання. Перша – «збір всієї доступної інформації про постковідном синдромі та її аналіз для подальшого ознайомлення громадян».

Друге завдання – інформаційне. Як поінформували в прес-службі, на онлайн-платформі вже розміщена інформація і рекомендації для пацієнтів, які перехворіли Covid-19 для подолання наслідків хвороби. В компанії уточнили, що всі рекомендації засновані виключно на результатах міжнародних експертних досліджень.

Директор з медичних питань «Дарниці» Ігор Никифорчин вважає, що вільний доступ до повної та актуальної інформації про COVID-19 і постковідний синдром – обов’язкова умова для успішної боротьби з пандемією і її негативними наслідками.

Довідково:

За інформацією Національного інституту здоров’я і клінічного вдосконалення, постковідний синдром може бути у майже половини людей, які перехворіли Covid-19. Серед постковідної симптоматики відзначається: задишка й ускладнене дихання (77% перехворілих), посилене серцебиття і біль у грудях (до 67%), загальна стомлюваність, а також необгрунтований страх і тривожність (від 40 до 80%).

Як наслідки коронавірусу впливають на психічне здоров’я дітей, можна почитати тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама