В Україну доставили препарат Тоцилізумаб для лікування тяжкохворих з Covid-19

Дата створення: 06 Вересня 2021
Дата оновлення: 19 Лютого 2023
В Україну доставили препарат Тоцилізумаб для лікування тяжкохворих з Covid-19

2 784 флакони препарату Тоцилізумаб були доставлені в Україну для хворих з важким перебігом Covid-19. Згідно з інформацією МОЗ, препарат найближчим часом буде доставлений в усі області України.

Заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комарід поінформував, що ДП «Медичні закупівлі України» придбала даний препарат безпосередньо у виробника. Тоцилізумаб виробляє німецька компанія Веттер Фарма-Фертігунг GmbH & Co.KG.

Ефективність препарату Тоцилізумаб була підтверджена дослідженнями, проведеними в 3-х лікарнях Італії (результати опубліковані в авторитетному журналі Lancet Rheumatology). Згідно з підсумками дослідження, було виявлено суттєве зниження ризику інвазивної ШВЛ або смерті у пацієнтів з тяжким перебігом пневмонії, викликаної COVID-19, які отримували Тоцилізумаб внутрішньовенно або підшкірно, у порівнянні зі стандартним лікуванням.

Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) 24 червня видало дозвіл на екстрене використання Тоцилізумаб (Актемра від Roche) для лікування дорослих і дітей у віці від 2 років і старше, госпіталізованих з COVID-19. Вперше препарат був схвалений FDA 11 років тому для терапії ревматоїдного артриту у дорослих.

Довідково:

Тоцилізумаб – це діюча речовина в препараті Актемра. Він належить до групи імунодепресантів, тобто зменшує активність імунної системи. Його використовують для лікування артритів різної тяжкості.

Нещодавно «МП» також інформувала про те, що з 1 жовтня 2021 р хворі на діабет зможуть отримувати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама