В яких ситуаціях критично важливо збивати температуру у дитини

Дата створення: 11 Жовтня 2021
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
В яких ситуаціях критично важливо збивати температуру у дитини

В яких ситуаціях критично важливо збивати температуру у дитини? Відповідає педіатр Наргіз Гусейнова.

– Для початку нагадаю, як себе вести батькам, коли у дитини температура. Перше – ні в якому разі дитину «не кутати». Дитину потрібно роздягнути, але лишити мінімальний одяг – маєчка, трусики. Не забуваємо про прохолодне свіже повітря в приміщенні.

Друге – постійно пропонувати дитині пити водичку. Якщо дитина не хоче пити воду, то можна давати все, що може і хоче пити дитина. Аби дитина багато пила. Але необхідно пам’ятати, що чай – це не найкращий напій для запобігання зневоднення, тому що чай містить кофеїноподібні речовини, які посилюють продукцію сечі, що може привести до додаткової втрати рідини. Якщо дитина не зневоднена, то вона повинна мочитися приблизно кожні 4 години світлою сечею.

Далі ми дивимося на стан дитини: якщо дитина млява, але лежить, дивиться мультики і з Вами контактує, то ми можемо і не знижувати температуру.

У яких випадках потрібне зниження температури у дитини і термінового огляду лікаря?

Перша – ви помічаєте симптоми зневоднення – дитина починає менше пісяти, суха шкіра, сухі слизові і ін. симптоми зневоднення. У цих ситуаціях потрібно посилювати питний режим, знижувати температуру і звертатися до лікаря.

Друга ситуація, коли потрібне термінове звернення до лікаря, коли крім температури, Ви бачите на тілі дитини плями, які не зникають при натисканні. Ці плями нагадують крововиливи. Особливо якщо вони розташовуються на нижній частині тулуба, (але можуть розташовуватися не тільки там). Це вже дуже небезпечна, загрозлива для життя ситуація, яка вимагає якнайшвидшого звернення до медичних працівників.

Третій момент, якщо у дитини виникають судоми. Тут обов’язково потрібно жарознижуюче. Але тут важливо розуміти, фебрильні судоми виникають не залежно від тих цифр, які є на градуснику. Якщо раніше вважалося, що фебрильні судоми пов’язані з високою температурою, то тепер відомо, що вони можуть виникнути навіть на температуру 37,5. І, на жаль, більш раннім зниженням температури в даному випадку ви не зможете запобігти фебрильним судомам.

Четверта ситуація, якщо дитина перестає контактувати, є зміни у свідомості дитини, вона апатична, не реагує на спроби її розбудити, треба терміново давати жарознижуюче дитині і звертатися до медичних установ.

П’ята ситуація – лихоманка у дитини молодше 2 місяців

Шосте – в разі якщо у дитини сильний головний, що не піддається контролю анальгетиками або жарознижувальними засобами, або безперервна блювота.

Всі перераховані ситуації вимагають зниження температури і НЕГАЙНОГО звернення до медустанови за допомогою.

Більше питань і відповідей про ГРВІ у дітей в інтерв’ю з Наргіз Гусейновою на МП.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама