В яких випадках вітамін D допомагає знизити ризик діабету

Дата створення: 27 Червня 2022
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
В яких випадках вітамін D допомагає знизити ризик діабету

Протягом багатьох років вважалося, що систематичне споживання добавок вітаміну D людьми, схильними до діабету ІІ типу, допомагає уникнути цього захворювання. Проте останні дослідження японських вчених спростовують це

Допоможе дієта

Згідно зі статистикою, у світі близько 480 млн осіб страждають від діабету ІІ типу, а до 2045 року кількість таких хворих досягне 700 млн. Ще 500 млн мають порушену толерантність до глюкози, або переддіабет, коли в крові підтримується вища, ніж зазвичай, концентрація глюкози. Вони можуть уникнути розвитку цього захворювання завдяки втраті ваги, а також прийняттю препаратів, що регулюють рівень цукру на крові.

Деякі дослідження також показали, що розвиток діабету у таких людей пов’язаний із дефіцитом вітаміну D. Проте їх результати були суперечливими. Тому японські дослідники вирішили перевірити, чи може добавка з активною формою вітаміну D, яка використовується при лікуванні остеопорозу, знизити ризик розвитку діабету ІІ типу у людей, які мають толерантність до глюкози.

Інші переваги

У дослідженні взяли участь 1256 японців із порушенням толерантності до глюкози у віці 30–78 років. 59% учасників мали сімейну спадковість. Усіх добровольців поділили на дві групи: перша одержувала стандартну добову дозу вітаміну D, а друга — плацебо.

Стан здоров’я цих людей (з погляду розвитку цукрового діабету ІІ типу) оцінювався протягом трьох років поспіль. Дослідники не виявили суттєвих відмінностей між тими, у кого розвинувся діабет протягом цього часу (12,5% з першої групи та 14% — з другої), або у кого рівень цукру в крові нормалізувався (23% та 20% відповідно).

Після врахування 11 факторів, які потенційно можуть вплинути на розвиток діабету (включно з ІМТ), попередні результати показали, що добавки вітаміну D можуть знизити ризик розвитку діабету у пацієнтів з недостатньою секрецією інсуліну. Проте необхідно проводити додаткові дослідження, перш ніж можна буде зробити висновки.

Однак приймання добавки вітаміну D має інші переваги: ​​дослідники виявили значне збільшення мінеральної щільності нижньої частини спини та кульшових кісток серед тих, хто приймає вітамін D у порівнянні з плацебо.

Результати опубліковані в Британському медичному журналі (The British Medical Journal).

Читайте також: Вчені пояснили, чому хворі на діабет найчастіше схильні до раку

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама