В який час доби краще тренуватися хворим на діабет, щоб тримати цукор під контролем

В який час доби краще тренуватися хворим на діабет, щоб тримати цукор під контролем

Згідно з новим дослідженням, фізичні навантаження у другій половині дня більш корисні для здоров’я, оскільки допомагають знизити рівень цукру в крові та резистентність до інсуліну

Займайтеся ввечері

Вчені використали дані Нідерландської епідеміології ожиріння (NEO), учасники якого пройшли фізичне обстеження. У них було взято зразки крові для вимірювання рівня інсуліну натще і глюкози в крові після їди.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, виконання аеробних вправ протягом 150 хвилин або більше на тиждень покращує чутливість клітин організму до інсуліну та гомеостаз цукру в крові.

Переваги мають силові тренування. Адже чим більше м’язова маса у людини, тим краще її здатність керувати рівнем цукру в крові. Це пояснюється тим, що м’язи потребують енергії для функціонування. Таким чином, фізична активність покращує гомеостаз глюкози та реакцію клітин організму на інсулін.

Дослідники виявили, що фізична активність хворих на цукровий діабет ІІ типу у другій половині дня, особливо до вечора, покращує резистентність до інсуліну та рівень цукру в крові. Експерти пояснюють це тим, що гормони, які виробляються під час вечірніх вправ, допомагають нарощувати м’язову масу, тоді як ендорфіни спричиняють сон і допомагають боротися зі стресом.

Під час ранкових тренувань може статися сильне падіння цукру. Під час вечірніх спалюються всі калорії, отримані протягом дня, а рівень цукру на крові нормалізується.

Які вправи краще робити

На думку фахівців, хворим на цукровий діабет ІІ типу добре двічі-тричі на тиждень виконувати силові тренування. Кожна з них повинна включати 5–10 вправ основних груп м’язів по 10–15 повторень.

  • Силові тренування та вправи з обтяженнями відіграють вирішальну роль у підтримці метаболічного здоров’я у таких хворих.

Також можна виконувати аеробні вправи. Тренування слід робити не частіше ніж один раз на три дні, щоб поліпшити чутливість до інсуліну.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Springer Nature.

Читайте також: На інсулінорезистентність вкаже коло талії

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама