В який час доби приймати ліки, щоб нормалізувати артеріальний тиск і знизити ризик розвитку інсульту на 49%

В який час доби приймати ліки, щоб нормалізувати артеріальний тиск і знизити ризик розвитку інсульту на 49%

Метод хронотерапії (у перекладі «лікування часом») заснований на регулюванні денного ритму та впливі на організм залежно від часу доби. Цей підхід враховує добові ритми внутрішніх біологічних процесів, які контролюються годинниковим механізмом в організмі та пов’язані зі змінами освітленості та іншими факторами зовнішнього середовища.

Принципи хронотерапії включають

Зміни освітленості протягом дня можуть проводити біологічний годинниковий механізм. Світло відіграє важливу роль у регуляції добових ритмів, і експозиція яскравому світлу вранці може допомогти покращити неспання та настрій, а також збалансувати сон.

Управління часом їди. Деякі дослідження вказують на те, що час прийняття їжі може впливати на метаболізм та вагу. Наприклад, обмеження їжі у вечірні години може бути корисним.

Підтримка регулярного сну та підтримка природного циклу неспання та сну також вважаються частиною хронотерапії. Це включає встановлення регулярного розкладу сну та уникнення занадто довгих дрімот, особливо протягом дня.

Вправи, що виконуються у певний час доби, можуть різний вплив на організм. Наприклад, ранкові тренування можуть сприяти неспанню, а вечірні можуть допомогти розслабитися.

Вчені з Університету Віго (Іспанія) провели дослідження за участю 19 000 пацієнтів віком 45–75 років, які приймали ліки проти гіпертонії. Усіх їх розділили на дві групи: одні приймали добову дозу препарату вранці, інші — ввечері.

Експеримент тривав понад шість років. Як виявилося, у добровольців, які приймали препарат перед сном, був значно нижчий артеріальний тиск, як уночі, так і вдень, у порівнянні з тими, хто приймав препарат уранці. Ризик смертності від інфаркту у них знизився на 44%, від серцевої недостатності — на 42%, від інсульту — на 49%. А ризик смертності від хвороби серця чи судин знизився на 66%.

Чому так відбувається? Фахівці пояснюють це тим, що кров’яний тиск природно падає протягом ночі. Однак при гіпертонії кров’яний тиск може підвищуватись і вночі, що збільшує ризик інсульту або серцевого нападу. Прийняття ліків увечері допомагає організму нормалізувати тиск.

Лікарі вважають, що приймання антигіпертензивних препаратів вранці може бути ефективнішим для нормалізації добового артеріального тиску та зниження ризику серцево-судинних подій. Це пов’язано з тим, що артеріальний тиск має власний добовий ритм, з найвищими значеннями в ранкові години.

Однак рішення про те, коли приймати антигіпертензивні препарати, має бути ухвалене індивідуально під керівництвом лікаря. Важливо зважати на особливості кожного пацієнта, його загальний стан здоров’я, можливі побічні ефекти препаратів та інші фактори.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама