Вакцина Pfizer/BioNTech COVID-19 забезпечує пожиттєвий захист

Вакцина Pfizer/BioNTech COVID-19 забезпечує пожиттєвий захист

Такі висновки були зроблені ізраїльськими вченими в ході дослідження «Вакцина Pfizer/BioNTech COVID-19 забезпечує пожиттєвий захист через шість місяців після другої дози».

Як зазначає News-medical, після національного затвердження використання вакцини Pfizer-BioNTech BNT162b2 Ізраїль швидко став однією з перших країн, які почали широкомасштабну кампанію вакцинації.

Автори дослідження вважають, що зростання числа випадків SARS-CoV-2 в Ізраїлі, а також у багатьох інших країнах по всьому світу вимагає кращого розуміння того, як імунний захист SARS-CoV-2 може з часом слабшати як у вакцинованих осіб, так і у видужуючих серопозитивних людей, в результаті перенесеної раніше інфекції SARS-CoV-2.

Робота являє собою ретроспективне когортне дослідження, засноване на даних, зібраних Leumit Health Services (LHS), великим постачальником медичних послуг в Ізраїлі. В когорту увійшли 33 993 людини, які пройшли тест на полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскриптазою (ЗТ-ПЛР) в період з 15 травня 2021 р. до 26 липня 2021 р., за два тижні після отримання другої дози вакцини COVID-19.

Щоб відобразити етапи розгортання вакцини, дослідники включили у дослідження три вікові групи, до яких увійшли люди у віці 60 років і старше, у віці від 40 до 59 років і у віці від 18 до 39 років. Тест ОТ-ПЦР: ні у одного з учасників дослідження не було доказів перенесеної інфекції COVID-19.

Результати дослідження.

Середній час між отриманням учасниками другої дози вакцини COVID-19 і тестом ОТ-ПЦР становив 146 днів. Однак понад 50% учасників пройшли тест ОТ-ПЦР протягом 146 днів після прийому другої дози.

Використовуючи 146 днів в якості граничного значення, дослідники виявили, що у віковій групі 60 років і старше 2,19% вакцинованих осіб дали позитивний результат на SARS-CoV-2. Для порівняння, відсоток позитивних результатів в вікових групах 40-59 та 18-39 років становив 1,93% і 1,39% відповідно. У сукупності зростання показників інфікування SARS-CoV-2 серед усіх груп пацієнтів був значним.

Примітно, що на момент проведення дослідження переважаючим циркулюючим варіантом був варіант B.1.617.2 SARS-CoV-2 Delta. З 113 ізолятів, відправлених на секвенування в цьому дослідженні, 93% дали позитивний результат на варіант Дельта.

Висновок.

Хоча захворюваність інфекціями SARS-CoV-2 була значною в усіх вікових групах, найсильніше зростання спостерігався у пацієнтів у віці 60 років і старше. Таким чином, ці результати підтверджують концепцію, згідно з якою на імунну відповідь на вакцини впливають вікові зміни імунної системи.

Як писала «МП» раніше, до кінця 2021 року в Україні доставлять ще 17 млн. доз вакцини Pfizer.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама