Вакцина Pfizer продемонструвала низьку ефективність проти штаму «Омікрон»: дослідження

Дата створення: 09 Грудня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вакцина Pfizer продемонструвала низьку ефективність проти штаму «Омікрон»: дослідження

Оскільки варіант коронавірусу «Омікрон» продовжує поширюватися по світу, вчені з нетерпінням чекають на дані досліджень, щоб відповісти на питання: наскільки добре існуючі вакцини будуть працювати проти нового варіанту?

7 та 8 грудня 2021 р. вчені з Південної Африки та Німеччини оприлюднили попередні результати двох невеликих досліджень, які починають давати відповіді на ці запитання.

Південноафриканське дослідження

Вчені з Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров’я взяли аналіз крові у 100 людей, вакцинованих двома щепленнями вакцини Pfizer, і подивилися, наскільки ефективно їх антитіла вбивають вірус.

Результати дослідження, проведеного в Африці

Вчені наголосили, що дослідження не рецензувалися. Але отримані дані переконливо свідчать, що існуючі вакцини і ,зокрема Pfizer, у 40 разів менш ефективні у боротьбі з інфекціями, викликаними варіантом «Омікрон», порівняно з їхньою ефективністю для «класичного» варіанта коронавірусу. При цьому вчені вважають, що вакцина Pfizer забезпечуватиме захист від важких захворювань.

Німецьке дослідження

Вчені з Університету Ґете у Франкфурті вивчали ефективність антитіл проти варіанта «Омікрон» та «Дельта» через півмісяця та три місяці після третьої ревакцинації.

Результати

Дослідження, проведене у Німеччині показує, що третя ін’єкція чи ревакцинація частково відновить ефективність вакцин принаймні на кілька місяців (близько 3 місяців). Але новий варіант вірусу «Омікрон» містить безліч відомих мутацій, що послаблюють силу антитіл, що виробляються імунною системою.

«МП» писала, що ВООЗ не зафіксувала жодного випадку смерті від штаму «Омікрон».

Avatar photo
Автор: Галина Шубіна
Журналіст
Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама