Вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) може запобігти більш ніж 90% випадків раку, пов’язаного з ВПЛ

Дата створення: 09 Вересня 2021
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) може запобігти більш ніж 90% випадків раку, пов'язаного з ВПЛ

Як зазначає СDC, вакцинація проти ВПЛ рекомендується всім підліткам (включаючи дівчаток і хлопчиків) у віці 11-12 років. Зокрема, CDC рекомендує, щоб діти у віці від 11 до 12 років отримували дві дози вакцини проти ВПЛ з інтервалом від 6 до 12 місяців.

Відзначається, що всі підлітки потребують вакцинації проти ВПЛ, оскільки це дозволить забезпечити захист від інфекцій ВПЛ, які можуть викликати рак в більш пізньому віці. При цьому підлітки та молоді люди у віці до 26 років, які не почали або не завершили вакцинацію проти ВПЛ, також потребують вакцинації. Якщо ж вакцинація почалася у віці від 9 до 14 років, рекомендується лише дві дози. А підлітки і молоді люди, які починають вакцинацію пізніше, у віці від 15 до 26 років – потребують трьох дозах вакцини проти ВПЛ.

Важливо зауважити, що вакцинація не рекомендується всім людям старшим 26 років. Однак деякі дорослі люди у віці від 27 до 45 років, які ще не вакциновані, можуть прийняти рішення про вакцинацію проти ВПЛ після розмови зі своїм лікарем про ризик нових інфекцій ВПЛ та можливі переваги вакцинації. Вакцинація проти ВПЛ в цьому віковому діапазоні дає менші переваги, оскільки більше людей вже зазнали впливу ВПЛ.

Кому не слід робити вакцину проти ВПЛ?

Людям, у яких коли-небудь була небезпечна для життя алергічна реакція на будь-який інгредієнт вакцини проти ВПЛ або на попередню дозу вакцини проти ВПЛ не слід вакцинуватися. Також не рекомендується робити вакцинацію людям, що страждають на алергію на дріжджі (Гардасил і Гардасил 9) і вагітним.

Які типи вакцин проти ВПЛ існують?

Три вакцини проти ВПЛ – 9-валентна вакцина проти ВПЛ (Гардасіл® 9, 9vHPV), чотирьохвалентного вакцина проти ВПЛ (Гардасіл®, 4vHPV) і бівалентна вакцина проти ВПЛ (Cervarix®, 2vHPV) – були ліцензовані Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA)). Всі три вакцини проти ВПЛ захищають від ВПЛ типів 16 і 18, які викликають більшість видів раку ВПЛ.

Наскільки добре діють ці вакцини?

Вакцинація проти ВПЛ працює дуже добре. Вакцина проти ВПЛ може запобігти більш 90% випадків раку, пов’язаного з ВПЛ.

З тих пір, як вакцинація проти ВПЛ була вперше рекомендована в 2006 р, число інфекцій, що викликаються ВПЛ, значно скоротилося. Все менше підлітків і молодих людей хворіють гострими кондиломами. Також вакцина проти ВПЛ також знизила кількість випадків передраку шийки матки у молодих жінок.

Як писала «МП» раніше, вчені США створили новий препарат ErSO для лікування раку грудей.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама