Вакцинація від Covid-19 забезпечить «свободу» в період локдауну

Дата створення: 07 Вересня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Вакцинація від Covid-19 забезпечить «свободу» в період локдауну

Ті жителі України, які пройшли повну вакцинацію від коронавірусу, під час локдауну отримають ряд привілей, зокрема, зможуть безперешкодно відвідувати всі громадські місця. Також всі громадські місця та розважальні заклади країни зможуть працювати в робочому режимі під час локдуану, якщо їх співробітники будуть вакциновані на 80%.

Про такі переваги для вакцинованих розповів Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він уточнив, що дані привілеї гарантуватиме наявність Covid-сертифікату.

Як зазначив Віктор Ляшко, такі привілеї та можливість продовжувати жити звичайним життям, навіть в період локдауну, отримають всі вакциновані люди та колективи, навіть якщо вони будуть знаходиться на території червоної зони.

Міністр уточнив, що на сьогоднішній день МОЗ аналізує і переймає досвід у цьому питанні інших країн світу, і буде дивитися – як покажуть себе на практиці в Україні ті чи інші способи стимулювання вакцинації. При цьому він нагадав, що вакцинація від Covid-19 – це, перш за все – турбота людей про себе самих і своїх близьких.

Довідково.

Згідно даним МОЗ, навіть у святковий день 24 серпня 2021 р. вакцинація тривала активними темпами: у цей день в Україні вакцинували проти коронавірусу 20 739 людей. Одне щеплення отримали 8 272 людини, повністю імунізовані – 12 467 осіб.

З моменту початку вакцинації в Україні щеплено 5 108 074 людей, з них отримали одну дозу – 5 108 072 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 3 192 128 осіб. Всього проведено 8 300 200 щеплень.

Нещодавно «МП» також писала про те, в Німеччині з 23 серпня 2021 р вводиться обов’язкове тестування нещеплених громадян при відвідування громадських місць.

Основна тенденція останніх місяців, яка відображається на громадянському суспільстві у всьому світі – поділ людей у залежності від наданих їм свобод у суспільстві, у відповідності до їх статусу вакцинації від Covid-19.

Радник канцлера Німеччини Хельге Браун, коментуючи дане рішення зазначив, що всі хто не зробить щеплення від Covid-19 в Німеччині будуть користуватися меншими свободами, ніж ті, хто повністю вакцинований, оскільки ризик для інших людей занадто великий.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама