Вакцини проти кору та правця можуть захистити від тяжкого перебігу Covid-19

Дата створення: 08 Вересня 2021
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Вакцини проти кору та правця можуть захистити від тяжкого перебігу Covid-19

Згідно матеріалів дослідження, опублікованного Sciencedaily, лабораторні та ретроспективні аналізи показують, що Т-клітини пам’яті MMR і Tdap активуються SARS-CoV-2 і знижують ступінь важкості COVID-19.

У матеріалі уточнюється, що вакцини створені для того, щоб викликати сильну і тривалу імунну відповідь за рахунок створення Т-клітин пам’яті і В-клітин. Вакцина проти кору, паротиту та краснухи (MMR), що вводиться в ранньому дитинстві, і вакцина проти правця, дифтерії та кашлюку (Tdap), що вводиться кожні 10 років, викликають захисну відповідь проти хвороб, від яких вакцини отримали свою назву. Але ці вакцини можуть мати несподіваний бонус в контексті захисту від тяжкого перебігу Covid-19.

Щоб з’ясувати, чи забезпечують вакцини MMR і Tdap додатковий захист від COVID-19, дослідники з Brigham and Women’s Hospital провели лабораторні аналізи з використанням нових чутливих методів для виявлення і характеристики Т-клітинної відповіді на антигени.

«Наші колеги з клініки Клівленда спостерігали асоціацію, при якій люди з COVID-19, яким була зроблена вакцина MMR або Tdap, набагато рідше потрапляли у відділення інтенсивної терапії або вмирали», – сказав співавтор Ендрю Ліхтман, доктор медичних наук, імунолог, старший науковий співробітник відділення патології Брігама, професор патології Гарвардської медичної школи.

«Під час пандемії COVID-19 ми знаємо, що відбулося помітне зниження кількості планових щеплень для дітей і підлітків», – сказала автор-кореспондент Таня Маядас, доктор філософії, старший науковий співробітник відділення патології Брігама, професор патології Гарвардської медичної школи. «Наші результати підкреслюють важливість планової вакцинації дітей та дорослих. Ми знаємо, що вакцини захищають від руйнівних хвороб, і тепер ми бачимо все більше свідчень того, що деякі з них забезпечують певний ступінь захисту від важкого захворювання COVID-19».

Розслідування команди було розпочато з несподіваного спостереження. Маядас, її науковий співробітник Віджая Майсор, доктор філософії, і колеги відзначили в лабораторних експериментах з використанням крові видужуючих COVID-19, що всякий раз, коли вони спостерігали підвищений Т-клітинну відповідь на білки SARS-CoV-2, вони також спостерігали підвищену відповідь на білки з MMR і Tdap, який вони використовували в якості контролю. Це спостерігалося як у видужуючих, так і у неінфікованих людей, вакцинованих проти SARS-CoV-2.

Як писала «МП» раніше, Ризик госпіталізацій при Covid-штамі дельта, у порівнянні з варіантом альфа, в два рази вище.

Дослідження, в якому аналізується понад 40 000 випадків COVID-19, підтверджених секвенуванням генома вірусу виявило, що ризик госпіталізації через дельта-варіант у порівнянні з альфа-варіантами Covid-19, підвищується в 2, 26 рази.

Такі результати дослідження під назвою: «Ризик госпіталізації і надання невідкладної допомоги при SARS-CoV-2 delta в порівнянні з альфа варіантами, що викликають занепокоєння: когортне дослідження», опубліковані в The Lancet 27 серпня 2021 р.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама