Вакцини від грипу знижують ризик серцево-судинних захворювань

Дата створення: 23 Вересня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Вакцини від грипу знижують ризик серцево-судинних захворювань

Такі висновки зроблені в ході декількох рандомізованих досліджень, результати яких були представлені на Конгресі Європейського кардіологів (ESC) 2021 року.

Проблематика

Хоча вакцинація проти грипу в даний час рекомендується пацієнтам з серцевими захворюваннями, вона не є стандартом лікування після інфаркту міокарда. Зовсім недавно було завершено дослідження вакцинації проти грипу після інфаркту міокарда (IAMI), присвячене вакцинації проти грипу після інфаркту міокарда (ІМ) або черезшкірного коронарного втручання (ЧКВ) у пацієнтів з високим ризиком. Результати цього основного дослідження були представлені на Конгресі Європейського товариства кардіологів (ESC) 2021 р.

Дослідження

Дослідження IAMI було першим рандомізованим плацебо-контрольованих подвійним сліпим багатоцентрових випробуванням, в якому вивчалася вакцина проти грипу в умовах гострого коронарного синдрому (ГКС) і інфаркту міокарда. Оле Фроберт, доктор медичних наук, Університетська лікарня Оребро, Швеція представив результати на з’їзді ESC.
Результати випробування були, м’яко кажучи, захоплюючими. Фроберт і його колеги уточнили, що вакцинація проти грипу на ранніх етапах після перенесеного інфаркту міокарда або при високому ризику ішемічної хвороби серця – призводить до більш низького ризику смерті від усіх причин, інфаркту міокарда або тромбозу стента, а також до зниження ризику смерті від усіх серцево судинних захворювань в ранньому віці.

Результати

Дослідження IAMI передбачає, що вакцинація пацієнтів, госпіталізованих з ОКС протягом 72 годин, може різко знизити захворюваність і смертність після інфаркту міокарда і стати чудовою профілактикою гострої інфекції грипу у пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, яка може спровокувати гострі коронарні події.

Коментарі

«Наші результати показують, що вакцинацію проти грипу слід розглядати як частину стаціонарного лікування після інфаркту міокарда», – заявляє Фроберт.

«МП» також писала, що замінники солі знижують ризик серцево-судинних захворювань і смерті в літньому віці.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама