Вакцини від коронавірусу для дітей до 12 років та старших: за і проти

Вакцини від коронавірусу для дітей до 12 років та старших: за і проти

Вакцини проти мРНК Covid-19 для дітей, ймовірно, будуть безпечними і ефективними, але необхідна пильність

Проблематика

Як зазначає Pharmaceutical-technology, хоча мРНК-вакцини проти Covid-19, ймовірно, будуть в цілому безпечними і ефективними для дітей у віці до 12 років, експерти знають, що є білі плями, характерні для цієї групи, які можуть призвести до несподіваних результатів.

Зокрема щодо безпеки вакцини вчені вважають, що відомі побічні ефекти, пов’язані з мРНК вакцинами, можуть бути більш вираженими або частими у дітей молодше 12 років, тому що їхня імунна система реактивна (навіть якщо побічні ефекти проявляються однаково у дорослих і дітей, у дітей клінічні наслідки можуть бути більш серйозними).

Вчені вважають логічним дослідити більш низькі дози у дітей. Адже ключовим моментом є досягнення захисного рівня імунної відповіді, викликаного вакциною.

Також у дітей є заздалегідь встановлені графіки вакцинації і, на думку фахівців, дуже важливо обговорити, як вакцини Covid-19 будуть інтегровані. При цьому вони вважають, що слід уникати відкладання будь-яких щеплень, оскільки це збільшує ризик спалахів, не пов’язаних з Covid-19.

Дані для дітей старше 12 років

«Ґрунтуючись на даних про дітей старших 12 років, ми маємо інформацію загальну про безпечність мРНК-вакцин, але вони повинні бути однаковими і для дітей молодше 12 років», – вважає вакцинолог Єльської медицини і педіатричний фахівець з інфекційних захворювань д-р Інчі Йилдирим. «Позитивний профіль безпеки мРНК вакцин заснований на мільйонах застосованих доз, і досвід показує, що вони можуть викликати імунну відповідь, яка призводить до захисту від симптоматичних захворювань», – додав професор педіатрії Університету Вірджинії доктор Стівен Зейхнер.

У дорослих загальні побічні ефекти, пов’язані з мРНК-вакциною, включають, серед іншого: біль в місці ін’єкції, втому, головний біль і лихоманку. Як зазначив директор Центру дитячої біоетики ім. Треумана Каца доктор Дуглас Дікема, «рідкісні випадки запалення серця зазвичай спостерігаються у 16-18-річних і набагато рідше у 12-15-річних, що обнадіює набагато молодших реципієнтів. У той час як Comirnaty тепер повністю схвалений для дітей старше 12 років, що відкриває можливість використання не за призначенням, Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) настійно не рекомендують це для дітей молодше 12 років», – додав він.

Ризик більш частих побічних ефектів у дітей

Проте, за словами Цайхнер, більш високий ризик серйозних або більш частих побічних ефектів все ще може бути проблемою для дітей молодших 12 років. Експерти пояснили, що у дітей більш стійка імунна відповідь, ніж у літніх людей, і, хоча це може бути позитивно з точки зору ефективності, це може бути проблемою з точки зору безпеки. Однак у дітей симптоми Covid-19 менш виражені, тому побічні ефекти, пов’язані з вакциною мРНК, також можуть бути не такими серйозними.

Оскільки тяжкість захворювання Covid-19 нижче у дітей молодше 12 років, планка безпеки вакцини вище, – сказав Йилдирим, який також є професором педіатрії та глобального охорони здоров’я в Єльській школі медицини. 3 вересня 2021 р. Об’єднаний комітет Великобританії з вакцинації та імунізації зазначив, що не буде рекомендувати загальну вакцинацію підлітків у віці 12-15 років, оскільки «межа користі вважається занадто малою».

Необхідно приділяти увагу унікальним питань безпеки

За словами Цейхнера, Covid-19 може проявлятися у дітей по-різному, що також може означати унікальні побічні ефекти, пов’язані з вакцинами. Мультисистемний запальний синдром у дітей (MIS-C) проявляється саме у більш молодих пацієнтів. Це викликано імунною відповіддю, викликаним інфекцією SARS-CoV-2, яка виникає через кілька тижнів після гострої інфекції. Причина MIS-C до сих пір неясна, і передбачити, у кого вона може бути, складно, оскільки пацієнти раніше були здорові, додав професор педіатрії Університету Алабами доктор Ренді Крон. Дійсно, дуже рідкісні побічні ефекти можуть проявитися лише після вакцинації, як і досвід з більш старими реципієнтами, – уточнив доктор Йилдирим.

«МП» писала також, що діти від 12 років в Україні отримали право на вакцинацію від Covid-19.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама