Валеріана позбавить болю в шлунку, а сода — печії

Валеріана позбавить болю в шлунку, а сода — печії

Домашні засоби ефективні та не викликають побічних ефектів

Біль у животі локалізується в епігастральній ділянці. І найчастіше причинами її появи є: розлад або виразка шлунка, захворювання жовчних продуктів, кишкові інфекції, ушкодження слизової оболонки шлунка тощо. Рідше причиною болю є рак, аневризма тощо. Для зняття хворобливого симптому необхідні спеціальні медикаменти. Однак якщо ліків немає під рукою, можна використовувати й домашні методи.

М’ята перцева знеболить та розслабить

М’ята має знеболювальну та розслаблювальну дію на м’язи травного тракту. До того ж вона підвищує секрецію шлункового соку та жовчі, завдяки чому полегшує травлення.

  • 1 ч. л сушеного листя м’яти перцевої залийте 1/2 склянки окропу. Залишіть на 5 хвилин під кришкою, дайте настоятися. На день можна пити випивати 3–4 склянки настою.

Це допоможе позбутися болю при розладі шлунка або подразненні його слизової оболонки, отруєнні, метеоризмі, стресі. Якщо біль у шлунку викликана проблемою жовчних проток, додайте в м’яту ріпак, корінь дягилю чи цикорію. Вони полегшать відтік жовчі та підтримають функцію печінки.

Насіння льону захистить

Лляне насіння є лікарською сировиною із захисними властивостями, які зумовлені вмістом слизових речовин. Воно не викликає побічних ефектів і може використовуватись регулярно. Важливо вживати за 1 годину до їди, оскільки воно знижує всмоктування важливих компонентів.

  • 1 ч. л. мелених зерен залийте склянкою гарячої води. Добре перемішайте, накрийте кришкою і настоятися 15 хв. Отриману кашку приймати невеликими порціями, щоб не перевантажувати систему травлення.

Валеріана зніме стрес

Краплі валеріани мають заспокійливі властивості. З валеріани можна приготувати настої, які також будуть ефективні при боях у животі, що виникають при стресі.

  • Для розслаблення прийміть ванну, додавши до неї 10–15 крапель валеріани. Заспокійливим засобом також володіють інші рослини: листя меліси, квіти ромашки або шишки хмелю.

Харчова сода допоможе при метеоризмі

Харчова сода має лужну реакцію, саме тому її рекомендують при підвищеній кислотності та печії, які часто спричиняють біль у шлунку. При змішуванні з водою сода нейтралізує соляну кислоту у шлунку та знімає метеоризм.

Однак слід пам’ятати, що соду при недугах шлунка не можна вживати занадто часто або надміру. Не можна її приймати після їди, це може спричинити пошкодження тканин.

  • 1/2 ч. л. соди розчиніть у 1/2 склянки теплої води. Змішайте та випийте. Якщо біль повернувся, можна повторно випити розчин, але не раніше ніж через 2 години.

Читайте також: 4 найкращих продукти для печінки

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама