Важливо уникати розмов тільки про хвороби та страхи: психіатри

Дата створення: 24 Січня 2022
Дата оновлення: 10 Квітня 2023
Важливо уникати розмов тільки про хвороби та страхи: психіатри

Італійські лікарі стурбовані, що пандемія коронавірусу загрожує новою формою прояву іпохондрії

На сполох забили експерти Італійського психіатричного товариства (Sip). Через пандемію, викликану COVID-19, щодня кожен може зіткнутися із хворобою, яка особисто чи опосередковано стосується його. Багато хто, розуміючи, що може інфікуватися, починають шукати у себе небезпечні симптоми коронавірусу, тим самим перебільшуючи загрозу небезпеці. Це і призводить до розвитку іпохондрії, за якої людина намагається виявити у себе вигадані захворювання.

Фахівці попереджають, що четверта хвиля «Омікрону» може мати згубний вплив на психофізичне здоров’я італійців. Вони підкреслюють, що «важливо уникати розмов тільки про хвороби та страхи, тому що це не дає нічого, крім занепокоєння та непотрібних діагностичних досліджень».

— Говорити, що COVID-19 перетворює нас на суспільство хворих людей невірно, але іпохондрики становлять конкретну небезпеку, — одностайно відзначають співпрезиденти Sip Массімо ді Джаннантоніо та Енріко Занальда, передає італійське інформаційне агентство ANSA.

Експерти впевнені, що у складних випадках поряд зі спеціалізованим лікуванням необхідні також «деякі запобіжні заходи, які дозволять розрядити ескалацію компульсивних проявів симптомів і зменшити їх значність». І пропонують звернутися до великих явищ минулого, таких як чума, іспанка чи Перша світова війна. На думку лікарів, це дозволить особливо недовірливим натурам адекватно оцінити проблеми епідемії, стати більш активними та відповідальними, що обмежить поширення небезпечного вірусу.

Читайте  також: Вчені пояснили, чим може обернутися депресія для чоловіків: дослідження

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама